Woda siarczkowa

Woda siarczkowa i jej właściwości w walce z otyłością

Otyłość jest w dzisiejszym świecie chorobą cywilizacyjną. Ogólnodostępny dostęp do szybkiego jedzenia jest czynnikiem pogłębiającym ten problem. Dodatkowo szybki tryb życia oraz brak czasu sprawia, iż ludzie nie dbają o to co jedzą. Najważniejsze by było szybko. Natomiast jedzenie śmieciowe to ogrom pustych kalorii, które przyczyniają się do odkładania tkanki tłuszczowej głównie w obrębie brzucha i tali.

Problem otyłości dotyczy w takiej samej mierze kobiet i mężczyzn. Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa do osiągnięcia długiego i zdrowego życia. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na bezstresowe pozbycie się zbędnych kilogramów. Woda siarczkowa to niekonwencjonalne rozwiązanie, które pomaga w walce z otyłością. Co prawda wodę trzeba pić w dość sporych ilościach, jednak efekty są zadowalające. Wysokozmineralizowana i krystalicznie czysta woda siarczkowa zawiera jony sodowe i chlorkowe oraz siarczanowe, wapniowe i magnezowe. W swoim składzie zawiera również mikroelementy, takie jak jod, fluor, potas, brom, lit, selen, bor oraz krzem. Jednakże podstawowym składnikiem decydującym o właściwościach leczniczych jest siarkowodór. Fakt iż nie jest zanieczyszczona antropogenicznie zapewnia jej unikalność i niepowtarzalną wartość w leczeniu.

Zalety stosowania wody siarczkowej

Woda siarczkowa ma wiele właściwości prozdrowotnych. Wykorzystywana jest przede wszystkim do kąpieli leczniczych. Przynosi doskonałe rezultaty w walce z atopowym zapaleniem skóry, egzemą, trądzikiem oraz w chorobach reumatycznych. Może być również stosowana wewnętrznie. Picie wody siarczkowej ma bardzo dobre działanie na wiele przypadłości. Po stosowaniu poprawiają się ogólne parametry organizmu. Między innymi wspomaga odchudzanie poprzez regulację procesu przemiany materii oraz pracy układu pokarmowego. Organizm przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, co prowadzi do redukcji masy ciała. Proces odchudzania przebiega sprawnie a efekty są zadowalające. Kilogramy zostają zgubione bez efektu jojo. Dodatkowo obniża poziom cukru we krwi i moczu. Zwiększa wydalanie acetonu i aktywność insuliny. Poprawia się wygląd skóry, paznokci i włosów. Sen jest bardziej jakościowy. Woda siarczkowa pogłębia i przyspiesza oddech, rozszerza naczynia błony śluzowej dróg oddechowych oraz wspomaga wydzielanie gruczołów oddechowych. Jakość życia poprawia się. Woda siarczkowa w swoim składzie nie zawiera cukru, glutenu, laktozy, oleju palmowego ani innych dodatków.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania wody siarczkowej?

Jak w każdej terapii, również i w tej istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania wody siarczkowej. Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem w celu uniknięcia komplikacji. Niektóre choroby są absolutnym przeciwskazaniem do picia tego napoju, zwłaszcza wrzody. Zalicza się tutaj:

  • zaburzenia przewodu pokarmowego, 
  • choroba wrzodowa żołądka,
  • choroba wrzodowa dwunastnicy,
  • nadkwaśność żołądka,
  • biegunki po wypiciu.

W jaki sposób stosować wodę siarczkową do picia ?

Dobowe spożycie wody siarczkowej powinno mieścić się w granicach od 150 do 300 ml oraz powinno być podzielone na trzy dawki. Wskazane jest aby napój był przyjmowany na pół godziny przed posiłkiem. W celu zniwelowania zapachu można przygotować sok owocowy do rozcieńczenia, na przykład z cytrusów. Zazwyczaj czas kuracji trwa około 30 dni. Należy pamiętać o środkach ostrożności w razie istnienia jakichkolwiek chorób skonsultować swoją chęć stosowania kuracji ze specjalistą.

 Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój - luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone