Odzież plus size

Odzież plus size - ubrania dla puszystych XXI wieku

Specjalne sklepy z odzieżą dla puszystych istnieją na rynku już od bardzo dawna, jednak nie oznacza to, by osobom o niestandardowej sylwetce zawsze łatwo było kupować odpowiednią dla siebie odzież. Do pewnego momentu bowiem w takich miejscach znaleźć można było wyłącznie nieatrakcyjne, bezkształtne i niemodne stroje, odpowiedniejsze dla starszych osób niż młodych, w dodatku niewymagających. Na szczęście obecnie mocno się to zmieniło i osoby puszyste mogą ubierać się tak samo atrakcyjnie jak szczupłe!

Odpowiedź na wymagania

Pojawienie się atrakcyjnej odzieży plus size, zarówno w "zwykłych" sklepach (producenci coraz częściej decydują się poszerzać swoją rozmiarówkę) jak i w specjalnych, stworzonych z myślą o puszystych klientach, pozwala osobom o masywnej figurze nie tylko znaleźć ubrania, które dobrze na nie pasują, ale też odpowiadają na ich potrzeby estetyczne. Taka podaż jest też związana z oczekiwaniami - osoby puszyste nie widzą już powodu, dla którego miałyby ubierać się w odzież, której jedyną zaletą jest to, że jest duża. Na pewno wpływ na rozwój mody plus size ma też fakt, że jej adresatów jest coraz więcej, a przy tym są to coraz częściej osoby młode, które chcą wyglądać modnie i atrakcyjnie, niezależnie od posiadanej sylwetki. Nie satysfakcjonują ich więc "babcine" stroje, jakie jeszcze do niedawna można było znaleźć w typowych sklepach z odzieżą dla puszystych.

Specjalne cechy odzieży plus size

W przypadku osób o masywnej sylwetce uważny dobór ubrań jest jeszcze ważniejszy niż u osób szczupłych. Muszą być one bowiem wygodne, dobrze leżeć, maskować defekty figury, a przy tym być atrakcyjne. Z tego powodu producenci tworzący spodnie plus size, bluzki czy sukienki stawiają zwykle na to, co jest modne. Dzięki temu osoby XXL i większe mogą wyglądać dokładnie tak samo jak S-ki czy M-ki, tyle że wybierają odpowiednio większą odzież.

Nie jest to jednak jedyna możliwość i zaleta odzieży plus size. Takie stroje często tworzone są w sposób pozwalający nadać noszącej je osobie maksymalnie atrakcyjny wygląd, oczywiście głównie poprzez wyszczuplenie. Możliwości w tym zakresie są ogromne - jak duże, z tego nawet wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Wyszczuplać sylwetkę mogą wzory, kolory, a także rozwiązania krawieckie, jak przeszycia, elastyczne wstawki, specjalne kształty dekoltów, oczywiście określone fasony, zakładki i wiele innych, o jakich niewtajemniczeni nie mają pojęcia. Można więc przeżyć szok, gdy włoży się taki strój i spojrzy się w lustro - na pewno warto tego spróbować i nie bać się wybierać typowej odzieży plus size.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone