Jak zadbać o fryzurę

Jak zadbać o fryzurę pod zimową czapką?

Niemal wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że zima nie sprzyja ułożonym włosom i nienagannej fryzurze. Jest to czas, kiedy do wyboru mamy fryzurę „spod czapki” lub ryzyko odmrożenia uszu. Na szczęście jest sposób na to, by nie stawać przed tą decyzją. Z pomocą przychodzą odpowiednie kosmetyki, dzięki którym nawet najbardziej wytworna stylizacja przetrwa pod zimową czapką.

Pomady do włosów – Twój sprzymierzeniec numer jeden

Nieodłącznym elementem stylizacji włosów zimą jest pomada do włosów. To dzięki niej ułożona stylizacja ma szansę przetrwać. Podczas gdy latem, poleca się stosowanie pomad na bazie wody, w okresie zimowym zdecydowanie warto postawić na woskowe pomady do włosów. Wosk jest trwalszy i dzięki temu ułożona fryzura lepiej się utrzyma.

Największą zaletą pomad woskowych jest możliwość zmiany ułożenia fryzury w ciągu dnia. Jeśli Twoje włosy opadną pod czapką, wystarczy na nowo ułożyć je w pożądany kształt, już bez konieczności stosowania żadnych kosmetyków. Pomada, którą wcześniej nałożyłeś na włosy, utrzyma włosy w nowo nadanym kształcie.

Kolejną zaletą pomady do włosów jest jej skład. Zimą nasze włosy narażone są na bardzo niesprzyjające warunki – zimny wiatr, mróz oraz śnieg. Przez to stają się łamliwe oraz przesuszone. Baza pomady składa się zwykle z wosku pszczelego, wazeliny, oleju kokosowego lub wosku mineralnego. Wszystkie te substancje mają bardzo dobry wpływ na kondycję włosa i zapobiegają ich przesuszeniu.

Pasty do włosów – jakie wybierać zimą?

Alternatywą dla pomady jest pasta do włosów. Jest to kosmetyk do stylizacji włosów, który zapewnia bardzo naturalny wygląd fryzury. W składzie pasty do włosów można znaleźć wiele składników odżywczych (np. glinkę), co ma bardzo duże znaczenie szczególnie w okresie zimowym. Pasty do włosów najlepiej sprawdzają się na krótkich włosach, na których pomady woskowe mogą tworzyć nieestetyczny efekt posklejanych włosów. Lżejsze pasty pozwalają wystylizować krótkie włosy i zapewniają matowe wykończenie, które wygląda bardzo naturalnie.

Pasty do włosów różnią się między sobą chwytem. W okresie zimowym, kiedy często nosisz czapkę, warto postawić na te o mocniejszym chwycie. Mocniejszy chwyt zapewnia fryzurze większą trwałość, która ma szansę przetrwać nawet pod czapką.

Pielęgnacja podstawą udanej stylizacji

Warto pamiętać o tym, że nie tylko kosmetyki do stylizacji włosów mają znaczenie w uzyskaniu nienagannej fryzury. Nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Zadbane, zdrowe włosy zawsze będą prezentować się dobrze, nawet kiedy stylizacja zawiedzie.

Okres zimowy to trudny czas dla włosów. Przesuszone ogrzanym powietrzem oraz wystawiane na działanie mrozu i zimnego wiatru mają tendencję do łamania, wypadania i matowienia. W tym czasie postaw nie tylko na dobry szampon nawilżający, ale uzupełnij stylizację również o odżywkę do włosów. Stosowane regularnie bardzo korzystnie wpłyną na kondycję kosmyków, które jednocześnie staną się bardziej podatne na działanie kosmetyków do stylizacji włosów.

Więcej ciekawych informacji i produktów znajdziesz na 4BUDDIES.PL

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone