zdrowie w dużym mieście

Jak dbać o zdrowie i kondycję, mieszkając w dużym mieście?

Mieszkasz w dużym mieście i codziennie spędzasz godziny w korkach oraz w biurze? Zapewne zdajesz sobie sprawę, że nie wpływa to korzystnie na Twoje zdrowie i kondycję. Sprawdź jak zadbać o siebie, by czuć się dobrze i zatroszczyć się o swój organizm.

Odpowiednia dawka ruchu

Jeśli spędzasz 8 godzin w biurze i w większości siedzisz, a następnie wsiadasz do samochodu, to łącznie w pozycji siedzącej spędzasz nawet 10 godzin dziennie. W ten sposób obciążasz swój organizm, obniżasz kondycję i stan zdrowia. Ile trzeba się ruszać, by czas spędzony na siedzeniu w biurze się zrównoważył?

Wiele osób zapomina o tym, jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna. Nie oznacza to, że każdy musi stać się sportowcem, który spędza godziny na siłowni lub uprawianiu wymagającej dyscypliny sportowej. Wystarczy spacer, jazda na rowerze lub przyjemne ćwiczenia wykonywane codziennie przez godzinę, by wyrównać skutki długotrwałego siedzenia.

Właściwe dotlenienie organizmu — dlaczego jest tak istotne?

Ważne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu jest dostarczenie mu odpowiedniej ilości tlenu. Dzięki dotlenieniu przedłuża się życie komórek ludzkich. Sposobem na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości tlenu jest komora normobaryczna. Komora Life Chamber to miejsce, w którym znajduje się specjalna mieszanka gazów, w tym 40% tlenu, 2% dwutlenku węgla oraz ponad 10 tysięcy więcej wodoru niż poza komorą. Taki dobór składników sprawia, że tlen dociera do miejsc, które w naturalnych warunkach pozostają niedotlenione. W ten sposób tlenoterapia poprawia kondycję organizmu, samopoczucie i odporność oraz pomaga walczyć z różnymi chorobami, takimi jak nowotwory, urazy ortopedyczne, migreny, alergie, reumatyzm, stwardnienie rozsiane i wiele innych.

Zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce

Uzupełnieniem troski o własne zdrowie i dbałością o kondycję organizmu jest wdrożenie zdrowej diety. Dotleniając organizm, dbając o aktywność fizyczną oraz wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe, dbasz kompleksowo o swój organizm.

Fundamentem zdrowego jadłospisu są warzywa i owoce. Według zaktualizowanej kilka lat temu piramidy żywieniowej podstawą zdrowego trybu życia jest aktywność fizyczna i woda, ale już na drugim miejscu znajdują się owoce i warzywa. Dopiero na kolejnych miejscach można znaleźć produkty zbożowe, nabiał, jaja i ryby, mięso i rośliny strączkowe oraz zdrowe tłuszcze. To oznacza, że budując swój codzienny jadłospis, należy oprzeć go o warzywa oraz owoce, z widoczną przewagą warzyw.

Zobacz, jak komora tlenowa pomoże dotlenić Twój organizm na https://lifechamber.pl/.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone