bielizna chłonna

Dobór bielizny chłonnej – o czym musisz pamiętać?

Bielizna chłonna jest bardzo pomocna w przypadku nietrzymania moczu – inkontynencji. Jak dobrać odpowiednią? Dzięki tym poradom uda Ci się znaleźć najlepsze wyroby!

Kiedy stosować bieliznę chłonną?

Jeśli pojawia się problem z nietrzymanie moczu u dorosłych, warto udać się do lekarza, by zdiagnozować dolegliwość i podjąć właściwe leczenie. Aby w tym czasie cieszyć się większym komfortem, warto stosować bieliznę chłonną.

Bielizna chłonna może być używana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w przypadku mimowolnego popuszczania moczu. Sprawdza się na różne przyczyny i rodzaje nietrzymania moczu. Również może pomagać przy nietrzymaniu stolca.

By bielizna ta dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być właściwie dobrana. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Rodzaje bielizny chłonnej

Do bielizny chłonnej zaliczane są poniższe rodzaje:- Wkładki urologiczne – cienkie i dyskretne, polecane na kropelkowe i lekkie nietrzymanie moczu.- Majtki chłonne – sprawdzone również przy większym nietrzymaniu moczu, mają formę bielizny z elastycznym pasem.- Pieluchomajtki – używane przy ciężkiej inkontynencji, mają formę pieluch, czyli wyposażone są w rzepy do zakładania. Bardzo popularne są pieluchomajtki Seni, Tena.- Wkłady, pieluchy anatomiczne – używane przy nietrzymaniu moczu i stolca, stosowane z majtkami siatkowymi.

Jak dobrać właściwą bieliznę chłonną?

Przy zakupie bielizny chłonnej warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Stopień nietrzymania moczuOkreślany jest na podstawie ilości, w jakiej wypływa mocz. W kropelkowym nietrzymaniu moczu w ciągu około 4 godzin wypływa 50 ml płynu, a przy ciężkim nawet około 200-300 ml.

Płeć użytkownikaW przypadku wkładek urologicznych można zdecydować się na wariant dla kobiet albo dla mężczyzn.

Mobilność użytkownikaGdy osoba, która ma korzystać z bielizny chłonnej, jest aktywna, wtedy najczęściej zaleca się dyskretne i wygodne wyroby jak wkładki urologiczne, majtki chłonne. W przypadku osób leżących częściej używane są pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne.

JakośćWarto wybrać tę od sprawdzonego producenta, wykonaną z oddychających, przyjemnych w dotyku materiałów, z dodatkowymi zabezpieczeniami przed przeciekaniem.

RozmiarDobierany głównie w przypadku wyrobów jak pieluchomajtki, majtki chłonne, wkłady. Na stronach producentów wyrobów można znaleźć tabele rozmiarowe.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone