Spedycja międzynarodowa

Spedycja międzynarodowa. Czemu warto korzystać z takich usług?

Bez względu na jego zasięg i rodzaj, organizacja transportu niemal zawsze wiąże się ze sporymi problemami. Odczuć je mogą zarówno małe, jak i duże firmy, niezależnie od profilu ich działalności. Uproszczenie związanych z transportem procedur oraz pewność co do ich powodzenia to najlepsze argumentu za tym, by skorzystać usług oferowanych przez firmy spedycyjnej.

Usługi transportowe: transport drogowy, lotniczy, morski i kolejowy. Jakie mają zalety? Który rodzaj transportu wybrać?

Jednym z najważniejszych pytań, na jakie należy odpowiedzieć, organizując transport, dotyczy tego, jaką drogą ma się on odbyć. Dostępne są następujące opcje

  • transport samochodowy: stosunkowo tani, będący w stanie dotrzeć do większości miejsc w kontynentalnej Europie;
  • transport kolejowy: ograniczony zasięgiem infrastruktury kolejowej, ale pozwalający maksymalnie ograniczyć koszty;
  • transport lotniczy: pozwala szybko dostarczyć ładunki w wiele miejsc na całym świecie, ale generujące spore koszty;
  • transport morski: ma duży zasięg i jest dość tani, ale wiąże się ze znacznym wydłużeniem czasów dostawy.

Poszczególne rodzaje transportu można ze sobą łączyć w zależności od potrzeb i specyfiki danego zamówienia. W przypadku transportu lotniczego i morskiego jest to właściwie konieczne - z portów i lotnisk ładunki muszą być dalej przetransportowane samochodami lub koleją.

Międzynarodowy transport ciężarowy. Przewóz towarów na najwyższym poziomie na terenie całej Europy

Ze względu na dobrą dostępność, niskie koszty oraz rozległy zasięg, największą popularnością - zwłaszcza przy wymianie handlowej między podmiotami europejskimi - cieszy się transport samochodowy. Ten z grubsza można podzielić na:

  • transport krajowy - może być wykorzystywany jako samodzielne rozwiązanie lub element dłuższego łańcucha - na przykład jako uzupełnienie transportu kolejowego i morskiego;
  • transport międzynarodowy - odbywa się z użyciem zarówno samochodów o DMC do 3,5 tony (tzw. busów), jak i dużych aut ciężarowych. 

Co mogą przewieźć samochody ciężarowe? Możliwość przewozu tworzyw sztucznych, elementów metalowych i nie tylko

Na transport ciężarowy od ICT warto zdecydować się również ze względu na jego uniwersalności. Różnorodność aut oraz ich przestrzeni ładunkowych sprawia, że tą drogą przewozić wiele towarów z uwzględnieniem: 

  • artykułów spożywczych - w tym produktów wymagających warunków chłodniczych lub mroźni;
  • materiałów budowlanych, nawet tych, których transport wiąże się z ryzykiem uszkodzenia;
  • surowców opałowych oraz innych materiałów sypkich.

Międzynarodowy transport. Czemu tak wielu przewoźników decyduje się na zlecenie jego organizacji innym firmom? 

Każdy rodzaj transportu wymaga szczegółowego planowania oraz wzięcia pod uwagę wielu czynników. Dlatego wiele firm - zarówno przewoźników, jak i przedsiębiorstw zajmujących się produkcją lub dystrybucją - korzysta z usług spedycji międzynarodowej. Wiele podmiotów oferuje usługi typu TSL, czyli "transport, spedycję i logistykę". Pozwalają one uniknąć wielu problemów związanych z organizacją dostaw.

Transport ciężarowy. Dla kogo są usługi świadczone przez firmy spedycyjne? Jak usprawnią transport samochodowy?

Skorzystanie z usług transportowych typu TSL to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Szczególnie przydatne okażą się one w przypadku firm prowadzących działalność produkcyjną lub dystrybucję różnych towarów, ale nieposiadających własnej floty samochodowej i zaplecza spedycyjno-logistycznego.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone