złomowanie pojazdów

Samochód nie nadaje się do użytkowania - co zrobić?

Polska jest krajem, w którym bardzo wielu kierowców jeździ bardzo wysłużonymi, czasem nawet bardzo starymi pojazdami. Chęć zmiany takiego pojazdu bardzo rzadko wiąże się z ich sprzedażą. Tak naprawdę już nikt nie chce jeździć takim samochodem, co więcej - najczęściej one się już nie nadają do użytku. Co zrobić z takim pojazdem?

  1. Samochód nienadający się do użytku - tylko złom?
  2. Co jeszcze można sprzedać na złomie?

Samochód nienadający się do użytku - tylko złom?

Posiadasz samochód, którym praktycznie nie da się już jeździć? Chcesz się go pozbyć szybko i skutecznie? Złomowanie pojazdów Myszków czy złomowanie pojazdów Żarki to doskonały sposób na pozbycie się niechcianego samochodu. Wykwalifikowani pracownicy takich miejsc doskonale znają się na swojej pracy i są w stanie wyciągnąć z samochodów wszystkie sprawne części, a resztę, która już kompletnie nie nadaje się do jakiegokolwiek użytku, złomują. Złomowanie, czego wiele osób nie wie, jest jedyną w pełni legalną metodą na całkowite wycofanie danego samochodu z obiegu.

Byśmy mogli wyrejestrować pojazd z urzędu, potrzebuje specjalnego zaświadczenia, które może wystawić tylko firma wyspecjalizowana oraz działająca z przepisami prawa. Z tego względu złomowanie odbywa się w zazwyczaj przy Stacji Demontażu Pojazdów i jest to jedyna opcja na uzyskanie odpowiedniego papierka.

Co jeszcze można sprzedać na złomie?

Na złom śmiało można przywieźć różnego rodzaju metalowe odpady, w tym odpady aluminiowe, metalowe czy stalowe. Skup złomu stalowego i kolorowego Żarki przyjmuje różnorodne typy odpadów, w tym także miedź, brąz magnetyczny i niemagnetyczny, mosiądz, cynę stopową i czystą, znal, cynk, ołów, aluminium, złom stali stopowych, złom metali rzadkich, w tym wolfram czy nikiel.

Złomowiska znajdziemy praktycznie w każdym mieście w Polsce, można na nich pozbyć się odpadów, które niepotrzebne walają się po naszych domach. Co więcej, jeśli ktoś posiada dość dobre dojścia do odpowiednich metali, może dostać także niewielkie wynagrodzenie finansowe za dostarczenie poszczególnych odpadów. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najbardziej intratnych metali jest miedź.

Za złomowanie pojazdów również można dostać pewną sumę pieniędzy, wszystko jednak zależy od kompletności oddawanego pojazdu oraz od jego stanu technicznego. Z pewnością najniżej wyceniane są samochody, które już kompletnie nie nadają się do jazdy, które z pewnością długą chwilę czekały na to, by właściciel oddał je na złom. Nieco więcej otrzymamy za jeszcze sprawny pojazd, który jednak nie nadaje się na drogowe eskapady, gdyż jazda nim nie jest już w 100% bezpieczna.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone