rodzaje transportu

Jakie rodzaje transportu wykorzystywane są w logistyce krajowej i międzynarodowej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo skomplikowany jest transport krajowy i transport międzynarodowy, aby poszczególne towary mogły być szybko przesyłane. Z pozoru wszystko wygląda prosto i przyjemnie, jednak w rzeczywistości okazuje się zupełnie odwrotnie. Jakie rodzaje transportu wykorzystywane są w przypadku obu tych rodzajów transportu?

Rodzaje transportu krajowego i międzynarodowego

Transport kolejowy 

Niejedna firma transportowa wykorzystuje transport kolejowy, gdyż jest to jeden z najlepszych form przewozu zwłaszcza bardzo ciężkich towarów w dużych ilościach. Transport kolejowy to transport lądowy umożliwiające przewożenie dużych treści towarów. Pojazdy te poruszają się po wyznaczonych trasach, wykorzystując trakcję i tor kolejowy. Taki transport następuje najczęściej w jednym państwie pomiędzy miastami. 

Transport drogowy

Charakteryzuje się on przewozem zarówno towarów, jak i ludzi. W skład transportu drogowego wchodzą samochody ciężarowe, busy, a także samochody osobowe. Do przewozu towarów wykorzystuje się ponadto przyczepy i plandeki. Oprócz wymienionych środków transportu na uwagę zasługują tutaj także autobusy.

Transport lotniczy

Tak naprawdę transport lotniczy to najprężniej rozwijająca się gałąź przemysłu. Wykorzystywanie transportu wiążę się z zaangażowaniem kadry szkoleniowej, lokomocyjnej, a  także nawigacyjnej. Niestety jest to najbardziej kosztowny środek transportu, na który może pozwolić sobie wyłącznie duża firma transportowa, która dysponuje możliwością nawiązania współpracy z przewoźnikami lub funduszami na zakup samolotu.

Transport morski/transport promowy

Transport morski zwany jest potocznie transportem wodnym. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób przewozu towarów międzynarodowo. Niestety relatywnie do ceny wydłuża się czas przewozu tych towarów. Transport morski wykorzystuje się najczęściej pomiędzy krajami z dostępem do morza. Wymienić można tutaj kontenerowce, promy, statki, a także masowce. Niezwykle popularny jest transport morki pomiędzy Chinami i Polską. 

Transport intermodalny

Tak zwany transport intermodalny wykorzystuje więcej, niż jeden środek transportu jednocześnie. Mowa tutaj o wysyłce towarów koleją, drogą morską, lotniczą i drogową. Gwarantuje to szybką podróż towarów nawet pomiędzy krajami na dwóch różnych półkulach. 

Jak wybrać firmę transportową? 

Firma transportowa powinna oferować klientom szeroki zakres usług, który zagwarantuje transport różnych towarów w szybki i bezpieczny sposób. Grupa Transportowa oferuje kompleksowe usługi transportu krajowego i międzynarodowego dostosowując się do indywidualnych potrzeb klienta. Korzystając z oferty firmy, zyskujemy:

  • najwyższą jakość usług,
  • indywidualne podejście do klienta,
  • konkurencyjne ceny,
  • gwarancję szybkiego transportu towaru. 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone