dywaniki gumowe

Dlaczego gumowe dywaniki są tak chętnie użytkowane przez kierowców?

Dbając o auto musimy nie tylko zwracać uwagę na utrzymanie samochodu w dobrej kondycji mechanicznej (np. poprzez robienie częstych przeglądów i napraw), lecz także trzeba zadbać o zabezpieczenie pojazdu przed ewentualnymi zabrudzeniami. Jednym z elementów, który wpisuje się w ten cel jest zakup gumowych dywaników. W niniejszym artykule odpowiadamy na pytania: Jak wybrać dywaniki samochodowe i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Gumowe dywaniki

Najlepiej wybrać dywaniki gumowe dopasowane do konkretnego modelu auta. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że rozmiar dywaników będzie idealnie pasował. Jeśli nie możemy kupić egzemplarza dedykowanego do naszego samochodu pozostaje zakup dywaników uniwersalnych. Obecnie na rynku jest tak duży asortyment, że nie powinno być najmniejszych problemów ze znalezieniem pasującego rozmiaru. 

Bardzo popularne jest kupowanie dywaników gumowych. Jest to dosyć budżetowe rozwiązanie i jednocześnie bardzo praktyczne. Gumowe dywaniki mają podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym świetnie izolują wnętrze przed piaskiem, błotem i innymi zabrudzeniami. Szczególnie ważne jest, że chronią przed wilgocią nanoszoną na podeszwie butów podczas deszczowej lub śnieżnej pogody. Dlatego też jesienią lub zimą gumowe dywaniki to praktycznie jedyne sensowne rozwiązanie, żeby zachować samochód w czystości. Gumowe dywaniki są cenione za to, że są bardzo proste w czyszczeniu. Powstałe zabrudzenia wystarczy spłukać wodą lub wytrzepać i praktycznie tyle wystarczy, żeby wyglądały jak nowe.

Gumowa mata do bagażnika

Gumowe dywaniki to nie wszystko czego potrzebuje kierowca by zadbać o czystość w samochodzie. Znakomitym dopełnieniem zestawu dywaników jest gumowa mata do bagażnika. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, którym zdarza się przewozić materiały, które mogą generować zabrudzenia. Jeśli zdarzyło CI się kiedyś coś rozlać w bagażniku lub przewoziłeś np. narty, sanki lub jakiekolwiek brudne towary (np. smary, materiały budowlane itd.) to z pewnością docenisz wygodę jaką daje gumowa mata do bagażnika. Tak naprawdę nawet jeśli nie przewozisz wyjątkowo brudzących materiałów to warto ją mieć na wszelki wypadek, gdyż praktyka pokazuje, że po prostu nie wiemy, kiedy będzie potrzebna. Jak wiadomo plamy powstałe na bagażniku bez gumowej maty niestety znacznie ciężej doczyścić.

Źródło zdjęcia:

Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone