nowoczesna firma

Zarządzanie firmą w dobie technologicznych innowacji

Prowadzenie księgowości, organizacja produkcji, planowanie zamówień i dostaw – te i wiele innych czynności firmy wykonywały kiedyś ręcznie. Obecnie trudno wyobrazić sobie efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem bez wykorzystywania nowoczesnych technologii. Dynamiczny rozwój narzędzi informatycznych oznacza eliminację czasochłonnych procedur i pozwala swobodnie realizować cele, które przyświecają małym i dużym firmom. Jak to wygląda w praktyce? Co można osiągnąć dzięki inteligentnym rozwiązaniom tworzonym na potrzeby przedsiębiorstwa?

Oprogramowanie, czyli fundament dobrze prosperującej firmy

Każdy przedsiębiorca dąży do tego, aby jego firma funkcjonowała sprawnie, świadczyła wysokiej jakości usługi i generowała optymalne zyski. W dobie technologicznych innowacji realizacja tych celów jest możliwa dzięki nowoczesnym systemom informatycznym.

Niewielkie przedsiębiorstwa decydują się zazwyczaj na oprogramowanie pudełkowe, czyli gotowy produkt wyposażony w zamkniętą listę funkcjonalności. Taki wybór motywowany jest przede wszystkim łatwą dostępnością rozwiązania i w wielu przypadkach spełnia oczekiwania firmy.

Problem pojawia się, gdy specyfika działalności organizacji wykracza poza możliwości oprogramowania pudełkowego. Firmy, które działają wielokierunkowo i prężnie się rozwijają, potrzebują rozwiązania wyposażonego w funkcjonalności, które będą zindywidualizowane do procesów przedsiębiorstwa. W związku z tym decydują się na wdrożenie systemu idealnie dostosowanego do potrzeb firmy i wybierają aplikacje dedykowane.

zarządzanie nowoczesną firmą

Dedykowany system MRP

Organizacje, które realizują wiele projektów równolegle, przedsiębiorstwa specjalizujące się w sprzedaży globalnej, duże firmy produkcyjne – wszystkie potrzebują odpowiednich narzędzi informatycznych, dzięki którym usprawnią pracę we wszystkich obszarach działalności. W wielu przypadkach oprogramowanie pudełkowe okazuje się niewystarczające. Rozważmy następujący przykład.

Firma działająca w branży tytoniowej borykała się z problemami związanymi z planowaniem międzynarodowych dostaw surowców. W efekcie terminowa realizacja zamówień, do których przedsiębiorstwo się zobowiązało, nie zawsze była możliwa.

Problem został rozwiązany za sprawą dedykowanego systemu MRP. Intuicyjne w obsłudze oprogramowanie operuje na ogromnych zbiorach istotnych danych. Dzięki temu możliwa jest świadoma organizacja dostaw towarów, a koszty magazynowania ulegają obniżeniu – przedsiębiorca oszczędza 13% kosztów każdego miesiąca. Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

aplikacje dedykowane

Magazynowanie danych i błyskawiczna wymiana informacji

Dedykowane systemy umożliwiają nie tylko sprawne planowanie zamówień (MRP), czy optymalne zarządzenie sprzedażą (CRM). Odpowiednio zaprojektowany program to również doskonałe narzędzie do przechowywania dużej ilości danych – również tych poufnych, dzięki gwarancji bezpieczeństwa.

Duże firmy, które muszą wymieniać się informacjami w możliwie jak najkrótszym czasie, zazwyczaj inwestują w system dostosowany do potrzeb – taki, który pozwala na zachowanie ciągłości komunikacji.

Aplikacje dedykowane umożliwiają przekroczenie wielu uciążliwych ograniczeń. To dzięki nim przedsiębiorcy mogą świadomie zarządzać firmą, dotrzymywać zobowiązań i generować większe zyski.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone