Lokalizator dla seniora

Jak ochronić seniora przed zaginięciem?

Starość wiąże się z różnymi dolegliwościami, również tymi związanymi z psychiką. Postęp pewnych procesów związanych z funkcjonowaniem pamięci można zatrzymać, czy też spowolnić. Zaburzenia psychiczne dotykają nawet do 50 procent osób w podeszłym wieku (po 65 roku życia).

Przeważnie seniorzy borykają się z takimi chorobami jak: zaburzenia świadomości, depresja, demencja, Alzheimer, czy psychoza. Same leki nie są w stanie dać stuprocentowej gwarancji przed zaginięciem, kiedy senior opuści swoje miejsce pobytu. Istnieją jednak pewne sposoby na zapewnienie starszej osobie bezpieczeństwa.

W jaki sposób można uchronić starsze osoby przed zaginięciem?

1. Miej pełną kontrolę nad tym, co dzieje się ze starszą osobą, poznaj jej plany na dany dzień, dowiedz się z kim się spotyka i dokąd chce iść.

2. Powtarzaj osobie starszej to, aby zawsze zabierała wszędzie ze sobą dowód osobisty. Jest to ważne, gdyż w razie wypadku lekarze mogą uzyskać dane pacjenta i poznać dzięki temu jego historię choroby.

3. Dobrym rozwiązaniem jest także wszycie na wewnętrznej stronie ubrania informacji o danej osobie (jej dane, adres, numer kontaktowy).

4. Pilnuj tego, aby senior przyjmował leki regularnie w dawkach uzgodnionych z lekarzem.

5. Zapisz w telefonie osoby starszej numer telefon ICE, czyli w nagłym przypadku. Dzięki temu to właśnie do Ciebie ratownicy w pierwszej kolejności zadzwonią, aby uzyskać informacje o osobie poszkodowanej.

6. Posiadaj aktualne zdjęcie seniora, w razie jego zaginięcia okaże się bardzo pomocne policji.

7. Daj osobie bliskiej lokalizator, dzięki niemu w dowolnym momencie będziesz mógł sprawdzić, gdzie się on aktualnie znajduje. Taki gadżet posiada również przycisk alarmowy, który szybko zawiadomi o tym, że senior potrzebuje pomocy.

Lokalizator dla seniora

Lokalizator dla seniora jest doskonałym sposobem na zapewnienie mu bezpieczeństwa. Istotnie zmniejszy ryzyko jego zaginięcia, kiedy starsza osoba cierpi na zaburzenia psychiczne i nieraz opuszcza swoje mieszkanie bez powiadomienia kogokolwiek. Najważniejszą zaletą takiego gadżetu są jego niewielkie rozmiary. Można go bez problemu przyczepić do części garderoby czy ukryć w przedmiocie codziennego użytku. Niektóre dostępne urządzenia wyglądają jak zegarki i można je nosić na ręce. Co ważne, takie modele najczęściej zostały wyposażone w dodatkowy przycisk, dzięki któremu senior może powiadomić o sytuacji, kiedy będzie on zagrożony. Lokalizatory są niezawodne i posiadają wiele pomocnych funkcji. Jest to oprócz tego gadżet łatwy w obsłudze, odznacza się dyskretnym wyglądem i precyzją działania. Podaje bardzo dokładnie miejsce, w jakim znajduje się aktualnie osoba starsza. Wystarczy włączyć nadajnik i zalogować się na platformie. Pojemna bateria umożliwia długą pracę urządzenia. Lokalizator pozwala na szybkie dotarcie do osoby starszej i w razie potrzeby sprawne udzielenie jej pomocy, co jest niezwykle istotne. Nowoczesny gadżet działa na wszystkich urządzeniach z systemem Android i iOS. Można więc odbierać sygnał nadajnika bez problemu na większości odbiorników, a sygnał dopasowany jest do rozdzielczości ekranu przeglądarki. Nowoczesne modele lokalizatorów posiadają wbudowany rejestrator dźwięków, dzięki czemu można podsłuchać, gdzie znajduje się senior i czy nic mu nie zagraża. Lokalizator jest bardzo pomocnym narzędziem do ochrony seniora. Stały się one ostatnio bardzo popularne, gdyż korzyści z ich używania jest niesłychanie wiele. Zapewnienie bezpieczeństwa osobom bliskim jest najważniejsze, a dzięki takim sprzętom seniorzy mogą mieć zapewnioną całodobową opiekę.

 Autor publikacji
Artykuł został napisany przez producenta NotiOne oferującego mini lokalizatory bluetooth.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone