regały wspornikowe

Regały wspornikowe od Logimax – idealny wybór do magazynowania materiałów dłużycowych

Logimax jest dostawcą profesjonalnych rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane do tworzenia funkcjonalnych, wytrzymałych i przede wszystkim wydajnych łańcuchów magazynowych. Jednym z elementów oferty tego producenta są regały wspornikowe, które idealnie nadają się do składowania materiałów dłużycowych. Jakie informacje na ich temat warto poznać?

Regały wspornikowe – charakterystyka

Produkty takie jak regały wspornikowe muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, która umożliwi bezproblemowe utrzymanie materiałów. Ramiona nośne są zakotwiczone do stalowej kolumny; części te nie są w żaden sposób ograniczone przez elementy konstrukcyjne. Ma to spore znaczenie dla wydajności pracy – osoby obsługujące magazyn mogą uzyskać bezpośredni dostęp do składowanych towarów. 

Warto zaznaczyć, że regały wspornikowe szczególnie dobrze wypadają w ich podstawowym zastosowaniu – przechowywaniu ładunków dłużycowych. Będą jednak dobrym pomysłem także wtedy, gdy potrzebne jest składowanie towarów o niekonwencjonalnym kształcie. Z tego względu mogą sprawdzić się do przechowywania artykułów takich jak, drewno czy rury. Składowanie towaru o takiej charakterystyce na zwykłych regałach może okazać się trudne i niewygodne, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe – niezbędne będzie zatem zastosowanie dedykowanych rozwiązań, do których należą właśnie regały wspornikowe.

Czym charakteryzują się regały wspornikowe od Logimax?

W ofercie Logimax znajdują się regały wspornikowe wykonane z profili hutniczych. Zastosowanie takiego materiału w przypadku regałów wspornikowych sprawia, że są one odporne na działanie korozji. Co więcej, ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, które stanowią stałe zagrożenie dla elementów wyposażenia magazynu, stoi na bardzo wysokim poziomie.

Korzyści z użytkowania regałów wspornikowych – co warto wiedzieć?

Regały wspornikowe mają wiele atutów, które mogą mieć spore znaczenie dla firm z różnych branż. Pierwszym z nich jest szeroki zakres nośności. Dotyczy on zastosowań standardowych, jak również działania w ekstremalnych warunkach – na przykład w lokalizacjach, w których mogą pojawiać się drobne trzęsienia ziemi. Niezwykła stabilność wiąże się bezpośrednio z solidnymi materiałami i prostą, sprawdzoną konstrukcją. Możliwość doboru odpowiednich gabarytów pod kątem danego zastosowania sprawia z kolei, że klienci mają szansę zoptymalizować przestrzeń na składowanie towarów. 

Kolejną zaletą jest także różnorodne zastosowanie. Regały wspornikowe mogą zostać wykorzystane do przechowywania towarów o różnej charakterystyce – mogą to być na przykład płyty meblowe, kręgi stali, drewno konstrukcyjne (KVH) czy stal nierdzewna.

Jakie rodzaje regałów wspornikowych można znaleźć w ofercie Logimax?

Asortyment Logimax oferuje różne wersje regałów paletowych podzielone między innymi pod względem przeznaczenia, typu mocowania czy wykorzystanych profili. Cena pojedynczego elementu jest ściśle skorelowana z wybraną konfiguracją. Niezależnie od wyboru klienci mogą liczyć na najwyższą jakość i kompleksową realizację zamówienia – wraz z możliwością skorzystania z konsultacji i zaczerpnięcia porad w kwestii wdrożenia. Należy zaznaczyć, że Logimax to firma współpracująca z wieloma dużymi producentami z różnych branż, którzy wykorzystują jej rozwiązania do optymalizacji swojej przestrzeni magazynowej.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Wybierając odpowiednie regały wspornikowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich docelowe zastosowanie. Będzie to mieć wpływ na przykład na zabezpieczenia wykorzystane w przypadku danego produktu. Ochrona przed korozją może dotyczyć wewnętrznej lub zewnętrznej strony regału. W pierwszym przypadku stosuje się malowanie proszkowe (kolor RAL), natomiast w drugim – cynkowanie ogniowe.

Typy mocowania regałów wspornikowych

Regały wspornikowe mogą zostać dobrane także pod względem typu mocowania. W ofercie Logimax dostępne są regały wysięgnikowe skręcane lub wysięgnikowe zawieszane, w przypadku których wspornik jest zawieszony na haku kutym do słupa regału wspornikowego. Warto nadmienić, że producent proponuje swoim klientom systemy zawieszania, które są kompatybilne z regałami Ohra.

Regały wspornikowe lekkie – do składowania towarów o niskiej wadze

Logimax ma w swojej ofercie rozwiązania, które sprawdzą się nie tylko w przypadku przedsiębiorstw obsługujących ciężkie ładunki, lecz także zakładów, które zajmują się towarami o mniejszej wadze, jednak również wymagającymi odpowiedniego magazynowania. Jednym z nich są regały wspornikowe lekkie, nazywane także regałami wysięgnikowymi. Są one idealnym rozwiązaniem do magazynowania długiego, ale lekkiego towaru – należy pamiętać o przechowywaniu go w pozycji poziomej. Regały można składować poziomo jeden na drugim, zachowując odpowiednie odstępy pomiędzy poszczególnymi artykułami. 

Co można przechowywać za pomocą regałów wspornikowych lekkich od Logimax? Mogą to być, na przykład długie drewniane belki, rury czy elementy plastikowe o sporej długości. W przypadku regałów wspornikowych lekkich można liczyć na wytrzymałość na tym samym poziomie, co w przypadku innych rozwiązań. Konstrukcje tego typu są malowane proszkowo i cechują się długotrwałością. 

Regały wysięgnikowe są dostępne w wielu wariantach. W katalogu produktów Logimax można znaleźć regały wspornikowe jednostronne, stojące przy ścianie, dwustronne, oferujące dostęp i możliwość składowania zarówno od przodu, jak i od tyłu.

Dlaczego warto zdecydować się na ofertę Logimax?

Regały wspornikowe z oferty Logimax wyróżniają się wytrzymałością i jakością wykonania, a ponadto można je nabyć w różnych konfiguracjach, co umożliwia łatwe dostosowanie konstrukcji do przestrzeni magazynowej. Położenie ramion można regulować w pionie co 100 mm. Dostępne są również metalowe ograniczniki z konstrukcją zabezpieczającą przechowywane przedmioty przed stoczeniem się z ramion. Większość realizacji firmy jest wykonywana zgodnie z konkretnymi wytycznymi klienta – regały wspornikowe Logimax to świetny wybór przy składowaniu towarów o specyficznych kształtach i rozmiarach.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone