lampy uv do wody

Lampy uv do wody - co warto wiedzieć?

Lampy UV do wody to jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów dezynfekowania wody pitnej. Lampy emitują promieniowanie UVC będące fragmentem spektrum światła UV, które jest emitowane przez słońce. Metoda ta jest naturalna i pozbawiona środków chemicznych.

 • Lampy UV do dezynfekcji wody

 • Jaka lampa UV, czyli dobieranie urządzeń UV 

W tekście opisujemy zalety, które posiada lampa bakteriobójcza do uzdatniania wody.

Lampy UV do dezynfekcji wody

Możliwości oferowane przez lampy UV sprawiają, że technologia ta jest nieustannie rozwijana i ulepszana. Dążenie do uzyskania jeszcze wyższej mocy oraz dłuższej żywotności pozwalają na dalsze ograniczenie wykorzystywania chloru. Pozwala to również na zwiększanie możliwości stacji w zakresie dezynfekcji wody pitnej.

W ofercie rynkowej klienci znajdą rozwiązania dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb i bez problemu zakupią wysokiej jakości lampy UV do dezynfekcji wody. Dzięki lampom i efektywnym wykorzystaniu dostarczanych technologii, dezynfekcja wody pitnej staje się bardzo skuteczna. Właściwie wybrane urządzenie pozwoli dezaktywować mikroorganizmy przy braku jakichkolwiek zmian w zapachu wody i jej smaku. Lampy UV wykorzystują promieniowanie w okolicach zakresu 254 nm (zakres UVC). Brak tu środków chemicznych lub innych składników, których nie można zaklasyfikować jako naturalne. 

Jaka lampa UV, czyli dobieranie urządzeń UV

Bardzo dobra skuteczność lampy uv do wody zależna jest od jej właściwego doboru. Na rynku znajdziemy lampy UV charakteryzujące się różnym stopniem zaawansowania technologicznego. Wybór należy opierać o nasze indywidualne potrzeby, a wspomniane urządzenia znajdą zastosowanie przy:

 • wodzie pitnej – wodociągi;
 • ściekach komunalnych;
 • dezynfekcji wody procesowej w przemyśle;
 • dezynfekcji powietrza – kanały wentylacyjne, zbiorniki;
 • dezynfekcji wody pitnej na statkach, dezynfekcji wód balastowych;
 • dezynfekcji i redukcji chloramin w wodzie basenowej;
 • specjalnych zastosowaniach (basenach, akwariach, hodowlach ryb);
 • destrukcji ozonu resztkowego w wodzie;
 • urządzeniach specjalnych np. dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

Oprócz wybrania optymalnego urządzenia głównego, warto też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, które może obejmować np. automatyczny system czyszczący, zaawansowany monitoring promieniowania UV, czy dopasowanie odpowiednich wielkości przyłączy kołnierzowych pod konkretne potrzeby klientów. W zależności od wymaganych parametrów dezynfekcji wody pitnej, klienci znajdą w ofertach sklepowych również urządzenia, które są wyposażone w system sterowania mocą promienników UV, w zależności do aktualnego natężenia przepływu wody. Opisane rzeczy sprawiają, że uzdatnianie wody z użyciem lampy UV do wody może być dostosowywane zarówno pod względem efektywności całego procesu, jak również kosztów eksploatacyjnych i optymalnych wymiarów montażowych.

Lampy bakteriobójcze charakteryzują się długą żywotnością i są niezawodnym sposobem, jeśli chodzi o uzdatnianie wody.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone