zmywarki przemysłowe

Gdzie stosuje się zmywarki przemysłowe?

Zadaniem zmywarki przemysłowej jest to samo, co w przypadku domowego sprzętu – umycie brudnych naczyń. Poza tym, oba urządzenia mocno się między sobą różnią, co uzasadnia wyższą cenę profesjonalnej zmywarki. Kiedy opłaca się inwestować w podobny sprzęt?

Dlaczego zmywarka gastronomiczna kosztuje więcej?

Największą zaletą przemysłowej zmywarki jest jej wydajność. Na umycie całej partii naczyń zmywarka potrzebuje zaledwie kilku minut, i nie ma znaczenia, czy są to tylko lekko zabrudzone szklanki, czy przypalone patelnie. Zmywarka przemysłowa jest niezbędna w każdej restauracji, barze, a nawet niewielkim lokalu gastronomicznym, bardzo przydaje się firmom cateringowym, hotelom, salom weselnym, stołówkom w szkołach, szpitalach i zakładach pracy. Z przemysłowych zmywarek korzystają także liczne zakłady produkcyjne, głównie te związane z branżą spożywczą, oraz markety, w których znajduje się żywność.

Zmywarka ma funkcję wyparzania, dzięki czemu udaje się usunąć z naczyń nie tylko brud, ale również groźne drobnoustroje. W przypadku naczyń delikatnych, jak kieliszki czy lampki do wina, przydatna jest specjalna zmywarka do szkła – myje ona bardzo dokładnie, ale nie uszkadza przy tym delikatnej powierzchni naczyń, ma za to funkcję nabłyszczania.

Przemysłowa zmywarka dobrze sobie radzi z każdym brudem, niemniej tam, gdzie stosuje się dużo naczyń różnego typu, zaleca się używanie sprzętu o określonym przeznaczeniu, jak zmywarka do garnków i naczyń kuchennych oraz wspomniana wcześniej zmywarka do szkła. Zmywarki uniwersalne najlepiej się sprawdzają w mniejszych lokalach.

Wypożyczenie zamiast kupna?

Wysokiej klasy sprzęt, jak zmywarka firmy Winterhalter, bardzo usprawnia pracę i zapewnia higieniczne warunki. Nie wszystkich jednak stać na tak duży wydatek – ceny profesjonalnych zmywarek sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zakup nie jest jednak jedyną dostępną opcją, sprzęt można także długoterminowo wynająć, a po zakończeniu umowy wykupić używaną zmywarkę w korzystnej cenie.

W ramach najmu klient otrzymuje cały pakiet usług serwisowych. Zmywarka jest dobierana stosownie do potrzeb danego lokalu, w czym pomaga internetowy konfigurator, można też umówić się na spotkanie z doradcą. Umowa jest zawierana na wybrany przez klienta okres.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone