Piłka nożna dla dzieci

Szkółka piłkarska dla dzieci – 3 korzyści, jakie daje najmłodszym korzystanie z tych zajęć

Piłka nożna to od lat najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Najmłodsi fani mają swych idoli, którym chcieliby dorównać techniką i popularnością. Warto wykorzystać to zainteresowanie i już kilkuletnie dzieci zapisać na piłkarskie treningi. Piłka nożna dla dzieci oznacza rozwój fizyczny, ale także naukę umiejętności pracy w grupie oraz zwiększenie pewności siebie. Im wcześniej dziecko zacznie wspólne treningi z kolegami lub koleżankami, tym bardziej zaowocuje to w przyszłości. Jakie korzyści oferuje szkółka piłkarska dla dzieci?

  • Wzmocnienie i zahartowanie organizmu
  • Współpraca na boisku
  • Trening piłki nożnej dla dzieci – warunki

Wzmocnienie i zahartowanie organizmu

W dzieciach kumuluje się niespożyta ilość energii. Trening piłki nożnej dla dzieci umożliwia jej rozładowanie poprzez aktywność na boisku. Ćwiczenia pod okiem trenera skupiają się nie tylko na trenowaniu umiejętności czysto piłkarskich, jak prowadzenie piłki przy nodze czy opanowanie zwodów, ale także na wspólnych grach i zabawach oraz ćwiczeniach aerobowych. Regularne ćwiczenia fizyczne wspomagają rozwój serca i mięśni, a odpowiednie dotlenienie organizmu umożliwia lepszą pracę mózgu, a co za tym idzie, zwiększenie koncentracji, co w tym wieku zazwyczaj jest dość trudne do opanowania przez dzieci. Bardzo ważne jest również to, iż treningi zwiększają sprężystość torebek stawowych, co zmniejsza podatność na kontuzje.

Współpraca na boisku

Choć najmłodsi zawodnicy mają swoich idoli, których wyczyny oglądają w telewizji z wypiekami na policzkach, bardzo szybko przekonują się, jak ważna jest współpraca w drużynie. Szkółka piłkarska dla dzieci uczy je nie tylko wspólnej pracy, ale także drużynowego dążenia do celu, uczy tego, iż indywidualne popisy z góry skazane są na porażkę. Wspólne treningi rozwijają wśród dzieci takie cechy, jak pewność siebie czy łatwość nawiązywania kontaktów, dzięki czemu po znalezieniu się w nowym otoczeniu nie mają one problemów z nowymi znajomościami. Przyjaźnie z boiska nierzadko trwają długie lata, mimo zmiany otoczenia w późniejszym okresie rozwoju dziecka.

Trening piłki nożnej dla dzieci – warunki

Piłka nożna dla dzieci to nie wszystko, co oferuje szkółka piłkarska. Przyszli piłkarze uczą się również języka angielskiego oraz podstawowych zwrotów, które funkcjonują w dorosłym futbolu. Zajęcia odbywają się w halach sportowych, które mają odpowiednią wielkość i są wyposażone w niezbędne pomieszczenia sanitarne oraz posiadają odpowiedni sprzęt i wentylację. Zajęcia sportowe prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy potrafią pracować z najmłodszymi. Dzięki temu postępy w nauce można obserwować gołym okiem, a dzieci bardzo chętnie korzystają z takiej formy spędzania wolnego czasu.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone