Szkło hartowane

Szkło hartowane na telefon – skuteczna ochrona wyświetlacza

Szkło ochronne na telefon pozwala uchronić najbardziej wrażliwą na uszkodzenia część telefonu, czyli wyświetlacz. Dzięki odporności szkła hartowanego nasz telefon może naprawdę dużo wytrzymać.

Nie ma przesady w twierdzeniu, że telefon komórkowy typu smartfon dzięki swojej wielofunkcyjności towarzyszy nam dziś prawie wszędzie (jeśli nie wszędzie). Taki stan rzeczy naraża go na uszkodzenia, których dobrze byłoby uniknąć. Nie tylko z tego powodu, że bez telefonu dziś trudno się obejść, ale również dlatego, że zakup nowego to duży wydatek. W związku z tym warto założyć szkło hartowane. Podobnie jak uchwyt do telefonu w samochodzie zapewnia ono pewne bezpieczeństwo korzystania z telefonu choć w nieco innym aspekcie.

Szkła hartowane na telefon a folie ochronne

Szkło hartowane czy folia ochronna? – to pytanie zadaje sobie wiele osób przed wyborem odpowiedniej ochrony na ekran telefonu. Pierwsza różnica, jaka rzuca się w oczy, to na pewno cena. Folia na ekran smartfona jest o wiele tańsza niż szkło hartowane. To drugie w o wiele większym stopniu chroni ekran przed takimi czynnikami jak uszkodzenia mechaniczne niż folia. Folia to właściwie skuteczna ochrona jedynie przed zarysowaniem ekranu, by po zdjęciu folii po prostu pod tym względem wyglądał jak nowy. A co daje hartowane szkło? Nie tylko ochronę przed rysami, ale także skutkami niektórych uderzeń. Możemy więc dzięki umieszczeniu na ekranie telefonu szkła uniknąć stłuczenia wyświetlacza. Poza tym odpowiednio dobrane szkło nie wpływa na komfort używania smartfona. Szkło nie zmienia barw obrazów na wyświetlaczu, a poza tym nie zmniejsza kątów widzenia. Nie wpływa także na korzystanie z czytnika linii papilarnych. 

Zakup szkła hartowanego – na co zwrócić uwagę

Dobrze dobrane szkło hartowane do telefonu to takie dobrane do konkretnego modelu telefonu. Podobnie jak w przypadku etui, gdy etui na telefon Samsung pasuje do tego, a nie innego modelu telefonu. Szkła ochronne bardzo dobrze spełniające swoje funkcje to szkło hartowane oznaczone symbolem 9H (twardość szkła). Takie szkło nie zakrywa jednak zaokrąglonych krawędzi ekranu w przeciwieństwie do nowszej generacji szkieł wykonanych w technologii 9D. Należy pamiętać także o tym, że to nie grubość szkła decyduje o jego wytrzymałości, ale sposób jego wykonania. Front telefonu można zabezpieczyć nie tylko za pomocą zwykłego szkła, ale także takiego z powłoką oleofobową. Ona to odpycha cząsteczki tłuszczu, dzięki czemu na ekranie telefonu mniej odciskają się nasze palce. 

Szkło hartowane na telefon to po prostu dobra inwestycja, która pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych kosztów wynikających ze zniszczenia smatrfona. Dodatkowa ochrona to także kejsy czyli etui na telefon. Dobrze dobrana obudowa na telefon spełnia funkcje nie tylko ochronne, ale i estetyczne.  Warto też zainwestować w bezbieczeństwo korzystania z telefonu podczas jazdy autem – tutaj sprawdzi uchwyt do telefonu do samochodu.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone