Samoprzylepne etykiety na kartony

Samoprzylepne etykiety na kartony - jak wybrać drukarnię?

Współcześni klienci zwracają uwagę na wszelkie aspekty funkcjonowania marek. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka wydają się mało istotne, ale dla konsumenta mogą mieć naprawdę duże znaczenie. Mowa tutaj między innymi o takich drobnostkach, jak sposób pakowania produktu i oklejania pudełek i kartonów, w których przesyłane są zakupy. Etykieta na karton, dzięki której na opakowaniu można umieścić sporo istotnych informacji, dotyczących między innymi adresów, pod które powinna zostać dostarczona paczka, musi być trwała, wytrzymała, czytelna i atrakcyjna wizualnie. Wybór drukarni, która zajmuje się realizacją zlecenia dla firm zamawiających tego typu produkty, to nie lada zadanie. Jak wybrać tą najlepszą? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym proces decyzyjny przebiegnie sprawnie i szybko.

Etykiety na kartony

Etykiety na kartony, które przyklejane są na pudełka i opakowania, muszą cechować się pewnymi parametrami. Istotne jest to, aby były wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. W końcu z w transporcie może wydarzyć się wszystko, niejednokrotnie pudełka mają kontakt z wilgocią, wodą, co może doprowadzić do usunięcia części tuszu na wydrukowanej etykiecie. Aby nie doszło do takich sytuacji, najlepiej wybierać drukarnie, które realizują wydruki w nowoczesnych i bardzo trwałych technologiach. To właśnie dzięki temu zminimalizuje się ryzyko uszkodzenia etykiety. Istotne jest to, aby samoprzylepne etykiety na karton drukowane były w wygodnych do użytkowania rolkach, które można rozwijać. Dlaczego tak ważne? Takie drobne elementy w dużym stopniu wpływają między innymi na możliwość szybkiej realizacji pracy, która polega na etykietowaniu pudełek i kartonów. Im wygodniejszy sposób odklejanie etykiet, tym tempo pracy szybsza, co pozwala na efektywne działanie firmom, które zajmują się pakowaniem do wysyłki. Poręczne etykiety w rolkach można szybko przyklejać za pomocą specjalnego urządzenia, jakim jest podajnik etykiet. Wykorzystując takie gadżety podczas pracy, można bardzo usprawnić wykonywanie codziennych zadań związanych z oklejeniem pudeł i kartonów. To istotne wszędzie tam, gdzie każdego dnia pakuję się i nadaje dosłownie setki paczek. Jeżeli sprzedaż jest tak duża, zoptymalizowanie procesów związanych z pakowaniem produktów jest naprawdę istotne.

Wytrzymałe samoprzylepne etykiety na karton

Nowoczesne sposoby drukowania etykiet z wykorzystaniem druku cyfrowego lub w technologii fleksograficznej, a także możliwość uszlachetnienia druku poprzez wykorzystanie różnego rodzaju rozwiązań podnoszących ich wartość wizualną, to jeden z najważniejszych aspekt podczas wyboru drukarni. Warto stawiać na partnerów, którzy oferują szeroki wachlarz usług. Dlaczego to tak istotne? Między innymi daje to możliwość zamówienia druków personalizowanych, zgodnych z własnym zapotrzebowaniem. Jeżeli drukarnia specjalizuje się w różnych technologiach wydruku i daje szerokie spektrum wyboru technologii, a także doradza, która opcja będzie najlepsza pod względem finansowym, to kolejny atut. Niektóre drukarnie specjalizują się bowiem w tworzeniu etykiet na kartony i opakowania, zdobywając prestiżowe branżowe nagrody w tej dziedzinie. Proponują rozwiązania, które odznaczają się konkretnymi parametrami technicznymi, ale też projektują etykiety. To jeden ze sposobów na poprawę identyfikacji wizualnej swojej marki, kiedy to etykiety przyklejane na pudełkach stanowią jeden z elementów brandingu.

Bardzo wysoka jakość etykiet

Wielość rozwiązań, które oferuje drukarnia, to jeden z bardzo ważnych atutów. Przy tym wszystkim istotna jest również jakość wydruku, którą drukarnia może zapewnić dla swojego kontrahenta. Niestety to właśnie od jakości etykiety w bardzo dużym stopniu zależy to, czy procesy związane z przesyłaniem produktu będą odbywały się szybko i bezbłędnie. Wytrzymałość etykiety to jedna z ważnych spraw, ale równie ważna jest doskonała rozdzielczość druku. Tylko w ten sposób można minimalizować błędy związane z nieprawidłowym odczytem, do których może dochodzić już na etapie przesyłki przez firmę logistyczną. Zanim podpisze się umowę z drukarnią na realizację etykiet na kartony, warto wcześniej poprosić o próbki i na spokojnie obejrzeć je ze współpracownikami firmy. Można je również przetestować, przyklejając etykiety do kartonów i paczek. W ten sposób najlepiej sprawdzić, jak sprawdzą się konkretnie w działaniu. Można przetestować łatwość odklejania etykiety, mocowania na pudełku, trwałość kleju, możliwość odczytywania za pomocą skanerów.

Współpraca z najlepszą drukarnią etykiet

Niektórzy decydują się na drukowanie etykiet w swoim domu. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku wysyłania bardzo dużej ilości paczek każdego dnia ten pomysł jest dosyć karkołomny. Aby usprawnić funkcjonowanie swojej firmy lepiej od razu zamówić dużą ilość etykiet w dobrej drukarni. Ważne, aby wybrać drukarnię, która posiada możliwość składania zamówienia drogą elektroniczną. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, który potrzebny jest na dojazd do drukarni. Szybka realizacja usługi wydruku w połączeniu z przystępnymi cenami, a także możliwością przesłania etykiet pod wskazany adres siedziby firmy, to kolejne plusy. W dzisiejszych czasach wydaje się to już standardem, ale tak naprawdę wcale nie mnie jest. Niektóre firmy poligraficzne nadal funkcjonują na starych zasadach, a przecież zdecydowanie lepiej ułatwiać sobie życie. To jeden z kolejnych ważnych aspektów usprawniających współpracę z drukarnią, której zleci się wydrukowanie etykiet na kartony i pudła.

Partnerem artykułu jest strona polinal.eu, oferująca drukowanie etykiet reklamowych.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone