Raport o social mediach

Raport o social mediach - Polska

W okresie pandemii media społecznościowe nabrały szczególnego znaczenia, a ich zastosowanie wykroczyło daleko poza formę rozrywki stając się wręcz głównym spoiwem relacji międzyludzkich. Zdaniem ekspertów z Lemon-Media, odpowiada to także za podniesienie aktywności reklamowej firm w social-mediach, bo to właśnie tam klienci spędzają najwięcej czasu.

Do kogo firmy kierują przekaz?

Z kolejnej edycji raportu Hootsuite dowiadujemy się konkretnych licz na temat użytkowników mediów społecznościowych w naszym kraju.

W Polsce internet używa 84,5% całej populacji, czyli 31,97 milonów ludzi!

wykres1

Z tej liczby aż 25,9 miliona osób używa mediów społecznościowych – jest to nie tylko dość wysoka liczba, ale także odzwierciedlenie ogólnego trendu wzrostowego.  

Ile czasu spędzamy w socialach?

Polacy w wieku 16-64 lata spędzają w internecie… 6 godzin i 44 minuty dziennie! Z tego aż 2 godziny przypadają na media społecznościowe!

wykres2

Chociaż wydawałoby się, że takie portale jak Facebook powinny zrzeszać wyłącznie ludzi młodych, to obserwujemy jednak coraz większy przyrost po stronie osób w wieku emerytalnym. Przyzwyczajenie do sociali nie spada z wiekiem!

wykres3

Gdzie spędzamy czas? 

W Polsce króluje oczywiście Google – używany tak do pracy jak i do rozrywki. Kolejne miejsca to właśnie Facebook i YouTube a za nimi Instgram, Twitter, Snapchat, Tik-Tok oraz Linkedin!

wykres4

Reklamy o największym zasięgu:

W Polsce z YouTuba korzysta 25,9 milion osob, dlatego można śmiało powiedzieć, że reklama w tym serwisie dociera do ¾ populacji naszego kraju. Czego najczęściej wyszukujemy na tym portalu? Są to nie tylko filmy rozrywkowe czy muzyka ale w dużej mierze… treści instruktażowe! Polacy lubią dowiedzieć się więcej zarówno o metodach pracy czy treningu jak i o mechanice czy drobnych domowych naprawach!

wykres5

Kto jest na czele jeśli chodzi o liczbę subskrybentów? Na prowadzeniu jest „Blowek” z ponad 4 250 000 subskrypcji. Kolejne miejsca przypadają; „Stuu” (4,1 mln), „reZigiusz” (3,8 mln), a poza podium znajduje się „Bazylland” (3,7 mln).

Pod względem liczby wyświetleń mamy dwóch niekwestionowanych liderów – mający ponad 2 miliardy wyświetleń „Step Records” i idący z nim ramię w ramię „tvnpl”

Facebook.. nie tylko dla młodych!

Platforma Marka Zuckerberga jest najczęściej wybierana przez… osoby powyżej 35 roku życia! Reklamy trafiają tam do ponad 18 milionów Polaków – znacznie częściej klikają w nie kobiety 25 razy miesięcznie przy 15 kliknięciach ze strony facetów.

wykres6

Czego używamy do przeglądania Facebooka?  96,6 z użytkowników korzysta do tego ze swojego telefonu. Połowa z tej liczby (45,5%) przełącza się czasem na komputer.

Jak często „lajkujemy”? Miesięczne wysyłamy nawet 30 polubień i umieszczamy do tego trzy komentarze.

A co na Instagramie?

W Polsce 9,5 milion osób korzysta z tego portalu, z czego około 60% stanowią kobiety. Jeden na pięciu użytkowników platformy to kobieta w wieku od 18 do 24 lat.

wykres7

A kto króluje na polskim Instagramie? Okazuje się, że rodzina Lewandowskich!

Piłkarz Bayernu zgromadził już prawie 21 milionów osób, a jego żona nieco ponad 3 miliony. Trzecie miejsce przypadło Veronice Bielik, a tuż poza podium znajduje się dobijający do trzech milionów Wojciech Szczęsny.

Informacje z Twittera

Reklamę na tym portalu może obejrzeć 1,45 miliona Polaków. 72% z nich to mężczyźni.

wykres8

Kogo zobaczymy na LinkedIn-ie?

Tutaj potencjał reklamowy sięga do 4,10 miliona użytkowników, z czego 52% to mężczyźni, a 9 na 10 użytkowników jest pełnoletnich.

wykres9

Kadra zarządzająca średniego i wyższego szczebla to 97% użytkowników platformy. Osoby w wieku 25-44 to połowa wszystkich użytkowników, podczas gdy osób powyżej 55 roku życia mamy około miliona.

https://lemon-media.pl/

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone