Zabawki

Prezent pod choinkę dla chłopca – 3 niezawodne pomysły

Okres bożonarodzeniowy to wyjątkowy czas, podczas którego większość z nas odgrywa rolę Świętego Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością wyczekują prezentów, a dorośli muszą sprostać ich oczekiwaniom. Jak wybrać odpowiedni prezent dla małego i większego chłopca? Nie jest to łatwe w czasach, kiedy producenci wręcz zasypują nas rozmaitymi propozycjami. Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zabawki sensoryczne – Zabawki dla dzieci 0+

Wydaje się, że skoro niemowlę niczego jeszcze nie rozumie, to nie potrzebuje zabawek. Nic bardziej mylnego. Współczesne zabawki dla niemowląt są zaprojektowane w taki sposób, by wspomagać prawidłowy rozwój malucha. Co wybrać dla niemowlaka? Oto kilka propozycji:

  • maty edukacyjne
  • gryzaki
  • książeczki kontrastowe
  • przytulanki/maskotki (oczywiście bez małych części, guzików, za to na przykład z szeleszczącymi elementami)
  • sorter
  • miękkie klocki
  • grzechotki

Zabawki zdalnie sterowane

Jaki prezenty będą odpowiednie dla starszych chłopców? Zabawki zdalnie sterowane! Może to być koparka zdalnie sterowana dla małych budowniczych albo ciężarówka zdalnie sterowana. Dla starszych dzieci zabawki te są spełnieniem marzeń. Jest to jeden z tych prezentów, które z całą pewnością okażą się trafione. Chłopcy uwielbiają pojazdy, a szczególnie te, które same jeżdżą i którymi mogą samodzielnie sterować. Jest to więc połączenie klasycznej zabawki z nowoczesną technologią i elektroniką. Co ciekawe – takie zabawki to nie tylko frajda. Mają one również pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Pozwalają rozwijać umiejętności manualne, uczą podejmowania decyzji, szybkiego reagowania, pokazują ciąg przyczynowo-skutkowy. Wśród zabawek zdalnie sterowanych znaleźć można modele, wzorowane na modelach oryginalnych marek z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, co czyni je wręcz zabawkami kolekcjonerskimi. Takie prezenty z pewnością natychmiast trafią do kategorii ulubionych zabawek.

Zabawki interaktywne, zabawki edukacyjne

Kolejną propozycją, która spodoba się starszym dzieciom, są zabawki interaktywne. Może to być zdalnie sterowany robot, zabawka imitująca prawdziwe urządzenia elektroniczne (tablet, laptop, smartfon dla dzieci), wszelkiego rodzaju zabawki wydające dźwięki i/lub świecące. Dużą popularnością cieszą się również zabawki edukacyjne, które – jak sama nazwa wskazuje – pomagają dzieciom zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Zabawki te najczęściej wydają dźwięki, dzięki którym maluch uczy się na przykład alfabetu czy liczenia (np. firma Fisher Price). Tego typu zabawki sprawdzą się oczywiście zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek w każdym wieku. Dla nieco starszych dzieci dostępne są interaktywne edukacyjne globusy czy mapy, opowiadające historię danego regionu i uświadamiające dziecku zawiłości geopolityczne. Inną opcją dla całej rodziny są wszelkiego rodzaju gry, jak na przykład kalambury, które w wielu różnych odsłonach dostępne są także w wersjach interaktywnych i powiązanych z najnowszymi technologiami.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone