okulary przeciwsłoneczne 2022

Modne okulary przeciwsłoneczne męskie na sezon 2022

Jesteś miłośnikiem klasycznej męskiej elegancji? Cenisz sobie zachowanie prawdziwego gentlemana i jesteś świadom jak ważną rolę pełni ubiór w sposobie postrzegania twojej osoby? Jeżeli tak, nie musimy chyba przekonywać cię że okulary przeciwsłoneczne są dodatkiem, które umiejętnie wykorzystane budują twój autorytet, wzmacniają wiarygodność i ułatwiają obdarzyć cię zaufaniem. Oprócz tego same w sobie mają mnóstwo zalet – chronią twoje oczy przed promieniami UV. Jakie zatem okulary przeciwsłoneczne będą modne w 2022 roku?

Okulary przeciwsłoneczne z filmu Top Gun

Są pewne wzory, które mimo iż mają kilkadziesiąt lat, ani trochę się nie nudzą i nie wychodzą z mody. Do takich zaliczyć można męskie pilotki. Są to okulary przeciwsłoneczne dla niego, znane z filmu Top Gun. Nosił je główny bohater, w którego wcielił się nie kto inny jak sam Tom Cruise. Okulary pilotki, nazywane również Aviator, obok skórzanej kurtki o tej samej nazwie stały się niekwestionowanym hitem męskiej mody na kolejne dekady. W niezmienionej formie dotrwały aż do dziś. Pilotki to okulary przeciwsłoneczne z dużymi soczewkami zakrywającymi sporą część twarzy, metalowymi cienkimi oprawkami. Ich kształt podyktowany został względami praktycznymi – używane przez pilotów w kabinach samolotów, miały chronić wzrok przed świecącym prosto w oczy słońcem. Oczywiście z czasem zostały zastąpione przez dedykowane gogle, ale tak bardzo przypadły do gustu użytkownikom, że w niezmienionej postaci dotrwały do dziś. Męskie pilotki sprawdzą się zarówno jako okulary przeciwsłoneczne daily, jak także okulary do samochodu.

Okulary przeciwsłoneczne męskie Nerdy

Kolejna ciekawa propozycja okularów przeciwsłonecznych męskich to wzór Nerdy. W tym przypadku również mamy do czynienia z wzornictwem mającym przeszło 70 lat! Po raz pierwszy zadebiutowały na rynku w latach 50 XX wieku i od tego czasu niewiele się zmieniły. Wyróżniają się kanciastymi soczewkami w kształcie trapezu. Mocno i wyraźnie zarysowane linie z daleka odróżniają styl Nerdy od innego wzornictwa. Okulary Nerdy najczęściej posiadają oprawki wykonane z lekkiego, wytrzymałego tworzywa ze zintegrowanymi noskami. Sprawia to że są bardzo wygodne w noszeniu, a jednocześnie w minimalnym stopniu narażone na uszkodzenia.

okulary przeciwsłoneczne

W jakich kolorach kupić okulary przeciwsłoneczne dla niego?

Czy klasyczna męska elegancja zmusza nas do chodzenia w okularach z czarnymi oprawkami? Oczywiście że nie. Wprawdzie to one są tymi najchętniej i najczęściej kupowanymi, ale wybór jest znacznie większy, z czego coraz częściej korzystają panowie. Okulary przeciwsłoneczne mogą mieć oprawki w kolorach metalicznych – srebrny lub złoty, a w przypadku oprawek z tworzywa, są to niemal wszystkie kolory podstawowej palety – czerwony, niebieski, żółty. Zwykle będziemy mieć do czynienia z zestawieniem; kolorowe zauszniki i czarne ramki soczewek. Taka kompozycja przełamuje monotonię i pozwala wyróżnić się na tle innych mężczyzn.

Sklep eOkulary

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone