Tort weselny

Jak wybrać tort na wesele w Piasecznie?

Wybór tortu weselnego to dla bardzo wielu par ogromne wyzwanie. Obecnie na rynku nie brakuje bardzo różnorodnych propozycji w tym zakresie, niełatwo więc podjąć odpowiednią decyzję. Na co zwracać uwagę i czym się kierować?

Gdzie zamówić tort w Piasecznie?

Każda para, która planuje wesele w Piasecznie, wyborem tortu musi zająć się ze stosownym wyprzedzeniem. Kluczowe znaczenie ma tutaj znalezienie cukierni, która podejmie się realizacji tego zadania. Jej oferta powinna odpowiadać indywidualnym wymogom zarówno pod względem zawartości, jak i ceny. Wyborny smak oraz atrakcyjny wygląd to najważniejsze aspekty, na jakie należy zwracać uwagę, wybierając torty weselne. Piaseczno to jedna z podwarszawskich lokalizacji, gdzie przy składaniu zamówienia do wyboru są rozmaite opcje. Warto też mieć na względzie odległość pomiędzy salą weselną a cukiernią – to ważne szczególnie wtedy, gdy tort będzie odbierany z cukierni w dniu ślubu.

Najlepszy tort weselny – czyli jaki?

Idealny tort to taki, które doskonale pasuje do charakteru uroczystości oraz do dekoracji stołu weselnego. Nie bez znaczenia jest to, czy przyjęcie odbywa się w plenerze, czy w zamkniętym pomieszczeniu. Pora roku także jest istotna. Większość par bierze ślub wiosną lub latem – wtedy preferowane są lekkie konsystencje i delikatne kremy. Rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, jest tort klasyczny, niemniej przedstawiciele Piekarni Grzybki podkreślają, że ich klienci coraz chętniej decydują się na tzw. torty akwarelowe oraz naked cakes czy ruffle cakes. Sprawę należy dokładnie omówić z pracownikami cukierni, pamiętając o tym, że tort ma smakować nie tylko młodej parze, ale i wszystkim gościom. 

Tort weselny – jaka wielkość?

To, jakiej wielkości powinien być zamówiony tort, zależy głównie od liczby uczestników przyjęcia. Klasyczny przelicznik to 10-15 dag na osobę lub – przy cięższych tortach – 15-20 dag na osobę. Sporo cukierni przyjmuje, że dla jednej osoby przeznaczony jest jeden kawałek tortu.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone