Fundacja Republikańska

Fundacja Republikańska

Żyjemy w czasach stałego pośpiechu, dążenia do sukcesu i pracoholizmu. Nałożona jest na nas ogromna presja związana z porównywaniem się do ideału kreowanego w social media, jak i obecnym „wyścigiem szczurów” i stawianymi przed nami oczekiwaniami. W związku z tym pojawia się coraz więcej problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Nie radzimy sobie z byciem „nieperfekcyjnymi”, zarabianiem mniej niż byśmy chcieli czy nieposiadaniem luksusowego mieszkania, jakie już dawno „powinniśmy mieć”. Brak możliwości czerpania radości z życia i niemożność zrelaksowania się prowadzi do chorób psychicznych, a coraz bardziej powszechna staje się depresja.

Szczególnie istotnym tematem jest psychologia mężczyzn. To oni postrzegani są jako „żywiciele rodziny” i odpowiedzialni za utrzymanie domu, rodziny przy zachowaniu niepodważalnej męskości, czyli braku okazywania słabości. Jednak warto podkreślić, że mężczyzna ma prawo mieć kryzys, gorszy dzień czy nie dawać sobie z czymś rady. Męskie tematy to nadal temat tabu, bo panowie wstydzą się je poruszać. A tak być nie powinno!

Męskie tematy w Fundacji Republikańskiej

Stereotyp mężczyzny nie zmienia się od setek lat: facet powinien być silny, nieustraszony, niezależny, przedsiębiorczy, nastawiony na działanie czy zdecydowany. Od dziecka uczy się chłopców, że nie powinni pokazywać emocji, słabości czy nawet płakać. Za „niemęskie” uważa się też zajmowanie się domem, gotowanie, sprzątanie czy opieka nad dziećmi. Jednak w obecnych czasach taka wizja przestaje mieć rację bytu.

Współczesny obraz mężczyzny wygląda już zgoła inaczej. W XXI wieku postrzega się mężczyzn ja jednocześnie silnych i czułych, jak również opiekujących się dziećmi i domem oraz mających czas na swoje pasje. Kobiety oczekują również, że ich facet będzie dżentelmanem i obdarzy je opieką oraz da poczucie bezpieczeństwa jej i dzieciom.

Jednak z kondycją mężczyzn nie dzieje się najlepiej. Męskie tematy są zaniedbywane, psychologia mężczyzn nie jest jeszcze zbyt często poruszanym wątkiem. Nałogi, pasywność, hazard czy brak zaangażowania w sprawy rodziny – ucieczka nie jest rozwiązaniem problemów. Tę falę depresji, niepewności i frustracji, którą mogą czuć mężczyźni, którzy zgubili swoją tożsamość w obecnym świecie, ma na celu zatrzymać portal jestespotrzebnychlopie.org/ i Fundacja Republikańska.

O Fundacji Republikańskiej

Dewizą przyświecającą powstaniu Fundacji Republikańska jest działanie na rzecz podmiotowości państwa oraz zaangażowanie w życie społeczne i obywatelskie. Fundację tworzą eksperci, analitycy i grono sympatyków, których łączy dbałość o dobro wspólne, zaangażowanie w życie publiczne i zamiłowanie do wyzwań. Istnieje od 2009 roku i stara się pełnić kilka funkcji jednocześnie: PR-owca i społecznika, polityka i ojca, akademika i matki, sąsiada i urzędnika. A co najważniejsze – pracuje wspólnie na rzecz podmiotowego państwa, republikanizmu i stawania się osobiście lepszymi. 

Psychologia mężczyzn, czyli o projekcie „Jesteś potrzebny, Chłopie!”

W projekcie „Jesteś potrzebny, Chłopie!” zostały zawarte cenne wskazówki dotyczące męskich tematów i psychologii mężczyzn. Można tam znaleźć praktyczne porady dla mężczyzn chcących budować trwały i szczęśliwy związek na całe życie odnośnie związku z kobietą, podejścia do ojcostwa i wychowania dzieci czy sfery seksualnej. Nie mniej ważne są wspólne posiłki, wyrozumiałość wobec kobiety i wzajemne wsparcie.

W projekcie przedstawiona też została pogłębiona wiedza na temat radzenia sobie z problemami, budowania własnej tożsamości i charakteru. Wykładowcy to nie tylko osoby, które posiadają naukową wiedzę w tym temacie, ale praktycy. Ludzie, którzy zetknęli się z opisywanymi problemami osobiście, jak i w pracy zawodowej czy działalności społecznej. Wykłady są wielogodzinne i przystosowane do łatwej nawigacji po ich treści. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej jestespotrzebnychlopie.org

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone