logistyka w e-commerce

Czy Amazon pokona Allegro na rynku polskim?

Amazon w Polsce kojarzy się głównie z branżą e-commerce, która w czasie pandemii COVID-19 rozwijała się bardzo prężnie. W chwili obecnej Amazon przygotowuje się również do działań w przyszłości, gdy pandemia zakończy się i, co za tym idzie, zmienią się zasady działania rynku ecommerce. W chwili obecnej nie ma jeszcze, co prawda oficjalnych wyników finansowych grupy Amazon, która rozpoczęła działalność w Polsce, jednak już dziś wiele osób zastanawia się czy Amazon pokona Allegro i czy szykuje nam się duża konkurencja w branży e-commerce?

Nowy gigant e-commerce?

W 2020 roku kurs akcji Amazon wzrósł o ponad 100% i zdecydowanie nie można tego ignorować. W chwili obecnej obserwuje się jednak kolejną falę pandemii, po której możemy spodziewać się jej zwolnienia. Czy wpłynie to negatywnie na wyniki finansowe Amazona oraz na pozycję na polskim rynku? Niekoniecznie.


Amazon rozwija się bardzo prężnie w zakresie usług w chmurze i obecnie jest już liderem, pokonując nawet Microsoft. Mowa tutaj również o zupełnie nowych rozwiązaniach na rynku e-commerce, takich jak np. internetowa apteka Amazon Pharmacy, która obecnie rozwija się bardzo szybko i przynosi ogromne dochody. Eksperci są zgodni, że Amazon może nawet zmienić rynek e-commerce w Polsce, a jego ekspansja w najbliższych latach jest już faktem.


W tym zakresie Amazon znacząco konkuruje z Allegro i, choć trudno na dzień dzisiejszy wskazać kto wygra w tej "walce", jednak eksperci są zgodni że pojawił się nowy, bardzo groźny rywal dla Allegro. By to zobrazować warto przytoczyć sytuację ze stycznia tego roku, kiedy to Amazon oficjalnie ogłosił, że zaczyna działalność nowego serwisu - amazon.pl. Wtedy właśnie odnotowano rekordowo niski kurs akcji Allegro. Specjaliści wskazują, że w przyszłości Allegro może znacząco stracić, ponieważ do tej pory akcje obu spółek należały do portfela tych samych inwestorów. Teraz jednak może się to zmienić. Co w praktyce oznacza to dla właścicieli sklepów internetowych i dla całej branży e-commerce?

Nowe usługi logistyczne dla e-commerce - goglobal24.pl

Specjaliści wskazują, że warto obecnie wdrażać nowe rozwiązania w zakresie systemów wysyłkowych umożliwiających integrację z Amazon. Takie właśnie innowacje oferuje firma GoGlobal24 w zakresie logistyki zagranicznej dla e-commerce.

Eksperci są zgodni, że najbliższe lata nie wyłonią jeszcze zwycięzcy w "walce" pomiędzy Allegro i Amazon, jednak warto wdrażać rozwiązania, które obecnie sprzyjają usługom logistycznym i wdrażaniom systemów wysyłkowych umożliwiających integrację z Amazon. W chwili obecnej wydaje się to wręcz niezbędne dla wszystkich właścicieli firm z branży e-commerce, którzy chcą rozwijać się w warunkach jakie przyniesie nowa, "pocovidowa" przyszłość.

Handlujesz w internecie?
Sprawdź najlepszą firmę, obsługującą zagraniczną logistykę w e-commerce - GoGlobal24

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone