meble do pokoju dziecka

Zestawy mebli do pokoju dziecka. Jakie zestawy mebli dziecięcych wybrać?

Kiedy wybieramy zestaw mebli dla swojego dziecka, musisz wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd i kolorystykę, ale także bezpieczeństwo. Ważne jest, aby te meble były w stanie udźwignąć ciężar dziecka, jeśli będzie próbowało się na nie wspiąć lub wstać. Ponadto wszystkie rogi, jak również krawędzie powinny być zaokrąglone, bez ostrych kątów, ponieważ mogą one zranić dzieci, nawet jeśli tylko bawią się wokół niego. Istnieją jednak zestawy, które mogą wyglądać pięknie, ale nie spełniają tych podstawowych norm bezpieczeństwa, więc lepiej sprawdzić u producenta przed dokonaniem zakupu.

Meble dziecięce mają wiele form i jest wiele opcji do wyboru. Mogą to być biurka, krzesła dziecięce czy stoliki z ławkami lub elementami rozkładanymi. Są też narożniki, które mogą służyć zarówno jako biurko instruktażowe, jak i schowek. Wszystkie te meble są wykonane w różnych kombinacjach kolorystycznych, więc będą pasować do większości stylów wnętrz. Szuflady służą do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy, które mogą być potrzebne dziecku podczas nauki lub odrabiania lekcji, takich jak ołówki, książki czy zabawki. Tak więc design mebli bezpośrednio wpływa na procesy rozwojowe dziecka nawet bardziej niż nam się wydaje! 

Jaki zestaw mebli dla dzieci? Jak powinien wyglądać zestaw mebli dziecięcych?  Zestaw meble dziecięce

Rodzice często mają problem z podjęciem decyzji, jaki zestaw kupić dla swojego dziecka. Jest kilka rzeczy, na które rodzice muszą zwrócić uwagę podczas zakupów łóżka dla dziecka. Dziecko będzie szybko rosło, więc łóżko musi być stabilne i mocne, gdyż jest to najważniejszy element umeblowania pokoju dziecięcego. W Zestawie mebli znajdziemy często też przewijaki, komody czy szafy, które stworzą spójną aranżację. Warto rozważyć zestawy mebli, które rosną wraz z dzieckiem zmieniając swoje przeznaczenie - np. Łóżeczko zmieniające się w tapczanik dla starszej pociechy.  

Zestawy mebli dla dzieci oferowane są w wielu rożnych wersjach. Z powodzeniem znajdziemy zestawy zarówno dla małej księżniczki jak i wschodzącej gwiazdy piłki nożnej. Oczywiście na rynku znajdziemy też wiele zestawów stworzonych z myślą o nowonarodzonych maluchach jak i niemowlętach.

m4

Zestawy mebli dziecięcych - o czym pamiętać? Jak zaaranżować pokój dziecka? 

Wielu rodziców w dzisiejszych czasach gorączkowo poszukuje mebli do dziecięcego pokoju. Niektórzy z nich wolą wybrać bezpieczne, proste drewniane meble w tradycyjnym stylu, podczas gdy inni lubią meble dziecięce w nowoczesnym stylu z jasnymi kolorami i świeżymi rozwiązaniami projektowymi. Przy wyborze nie należy zapominać, że każdy element musi mieć jakość, która przekracza wymagane normy o co najmniej jeden poziom. Najlepsze meble dziecięce byłyby pomalowane ekologicznymi farbami i ozdobione kolorowymi naklejkami. 

Przewijak stanowi doskonały dodatek do pokoju noworodka lub kącika w sypialni rodziców, w którym pociecha będzie miała swoje miejsce. Komoda z przewijakiem to zdecydowanie niezbędny element w pokoju. Poza przechowywaniem wszystkich podstawowych rzeczy dla dziecka, mebel ten pomoże również w potrzebie. Ponadto stanie się on kolejnym elementem dekoracyjnym w kąciku, w którym stoi. Nie ma nic lepszego, niż gdy zastosowane są takie rozwiązania konstrukcyjne, które pobudzają wyobraźnię dziecka w czasie zabawy lub odpoczynku. Przewijak może być wyposażony w półki, dodatkowe przegródki lub szuflady do odkładania rzeczy. 

Przewijak to mebel, który rozkłada się i może być używany przez bardzo długi czas. Niektóre modele mogą posiadać inną funcie w późniejszych latach i być uniwersalnym meblem zarówno dla noworodka, niemowlaka jak i starszego dziecka. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przewijaki od polskich producentów, ponieważ zostały one sprawdzone przez profesjonalistów w pokojach dziecięcych. Warto kupować takie meble od znanych producentów, którzy istnieją od lat i oferują własne części zamienne, więc jeśli coś się z nimi stanie, można je łatwo wymienić, bez konieczności szukania części uniwersalnych. Bezpieczne łóżeczko czy komoda to kosztowna inwestycja, której nie należy traktować lekceważąco! 

m2

Sprawa komplikuje się trochę przy aranżacji pokoju dla starszych pociech lub jeśli chodzi o meble młodzieżowe - jednak w tym wypadku można zapytać po prostu o zdanie dziecko. Zestawy mebli dziecięcych dla starszych pociech powinny być praktyczne, funkcjonalne a także atrakcyjne wizualnie dla dziecka. Ważne jest wygodne łóżko, odpowiednia ilość miejsca do przechowywania a także wygodne biurko.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem oferującym kompleksowe wyposażenie wnętrz dla dzieci https://tuliroom.pl

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone