Remont

W co warto inwestować w trakcie remontu?

Remont mieszkania, lokalu użytkowego czy biura to jedna z wielu sytuacji, w których potrzebny jest profesjonalny sprzęt do sprzątania. Zwykłe odkurzacze nie są w stanie skutecznie i bezpiecznie pracować w tak agresywnym środowisku (tzn. pełnym pyłu, kurzu i gruzu). Większość domowych jednostek zasysających nie przetrwa w takich warunkach nawet godziny. Drobne odłamki są w stanie uszkodzić mechanizm zasysający, filtry, worki i obudowę. Niestety wiele osób zapomina często, iż wiąże się to także z dużym ryzykiem dla życia, ponieważ w skrajnych wypadkach domowy odkurzacz może po prostu wybuchnąć. Można oczywiście korzystać z tradycyjnej zmiotki i szufelki, ale jest to nadzwyczaj czasochłonne i żmudne zajęcie. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny przemysłowy odkurzacz przed rozpoczęciem remontu? W poniższym artykule podpowiadamy też jakie rodzaje jednostek zasysających zaliczyć można do kategorii przemysłowej.

Odkurzacze przemysłowe – rodzaje i zastosowania

Skuteczność działania odkurzacza przemysłowego uwarunkowana jest przede wszystkim odpowiednim doborem rodzaju, parametrów i akcesoriów. Najpopularniejszym wariantem są uniwersalne bezworkowe, jednofazowe jednostki zasysające, które sprawdzają się świetnie w warunkach remontowych. W przypadku bardziej złożonych prac warto pomyśleć jednak o rozwiązaniach trójfazowych, które zaprojektowane zostały do ciągłej pracy. Pozostałe odkurzacze przemysłowe podzielić można na następujące rodzaje:

  • do zbierania cieczy, olejów, emulsji i wiórów,
  • do stref wybuchowych (wybuchowe pyły to na przykład mąka, krochmal, cukier, lekkie metale itp.),
  • odpylacze (do odsysania niebezpiecznych pyłów klasy L, M lub H),
  • do zbierania skrawków opakowań i ścinek,
  • przenośniki pneumatyczne,
  • odzieżowe,
  • dedykowane dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i OEM,
  • systemy odkurzaczy centralnych,
  • zasilane akumulatorowo (rozwiązanie bezprzewodowe).

Do najbardziej znanych producentów tego rodzaju rozwiązań zaliczyć można marki takie jak Nilfisk, RGS, Viper, Spillvac, Spacevac czy Coba. Odkurzacze przemysłowe świetnie sprawdzają się w przypadku konserwacji, czyszczenia i automatyzacji procesów produkcyjnych oraz przy usuwaniu szkodliwych pyłów, cieczy i oparów.

Czym odkurzacze przemysłowe Nilfisk wyróżniają się na tle konkurencji?

Duńska marka Nilfisk ma w swojej ofercie kilkanaście rodzajów przemysłowych odkurzaczy, dzięki którym poradzić sobie można nawet w najbardziej problematycznych sytuacjach. Sprzęt ten ceniony jest przez konsumentów na całym świecie ze względu na świetny stosunek jakości do ceny oraz wysoką wytrzymałość i trwałość urządzeń. Odkurzacz przemysłowy Nilfisk w przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań posiada instrukcję w języku polskim. Warto wspomnieć też o ponad stuletnim doświadczeniu duńskiego producenta, które potwierdzić mogą tysiące zadowolonych użytkowników na całym świecie. Mając na uwadze, iż jest to europejska marka, nie trzeba martwic się także kwestiami związanymi z serwisowaniem i dostępnością części zamiennych.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone