Sygnalizator brań

Sygnalizator brań

Sygnalizatory brań są jednym z podstawowych urządzeń wędkarskich, które są niezbędne do dokładniejszego łowienia dużych ryb. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom otrzymujemy informację o braniu ryby - najczęściej za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Elektroniczne sygnalizatory brań są szybkim i łatwym sposobem na monitorowanie zachowań ryb. W tym celu łączą się one z dźwiękiem emitowanym przez sygnalizatory i przekazują go do odbiornika. Każdy system ma inną specyfikację techniczną.

Ważne jest, aby upewnić się, że każde urządzenie spełnia nasze potrzeby. Elektroniczne sygnalizatory brań służą do wykrywania brań i zapobiegania odczuwaniu brań przez ryby. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są bardzo łatwe w użyciu. Można je łatwo przymocować do wędki karpiowej i nie powodują żadnych niedogodności w technikach połowu. W ten czy inny sposób, możesz rozważyć przyjrzenie się niektórym z naszych najlepiej ocenianych produktów podanych poniżej. Zwrócenie uwagi na te specyfikacje jest ważne, ponieważ dają nam one informacje o ocenie i możliwościach funkcjonowania elektronicznych sygnalizatorów brań. Niektóre sygnalizatory są lepsze od innych, ale wszystkie sygnalizatory brań są pomocne podczas wędkowania i mogą pomóc wędkarzom złowić więcej ryb.

akcesoria wędkarskie

Przegląd akcesoriów wędkarskich - sygnalizatory elektroniczne

Łowienie ryb wymaga dużo cierpliwości i koncentracji, a czasem trzeba wytrzymać godzinami bez brania. Sposobów na zwabienie ryb jest wiele, np. za pomocą przynęt, koszyczków gruntowych czy zanęt typu barakuda, ale jeśli nic nie pomoże, możemy zastosować elektroniczny sygnalizator brań. Główną zaletą tej metody jest to, że informują nas, kiedy ryba jest zahaczona, dzięki czemu możemy szybko zareagować i wrzucić linkę bezpośrednio do pyska ryby. Elektroniczne sygnalizatory brań doskonale nadają się do nocnego łowienia z gruntu. Kiedy ryby zostaną złapane, emitują sygnały dźwiękowe i świetlne, aby poinformować wędkarza, że ryba zaatakowała lub połknęła jego przynętę. Wybierając takie rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na jego odporność na uszkodzenia, czułość, możliwość dopasowania do każdej wędki czy też łatwość montażu. Można w nich ustawić różne tony, głośność jak i czułość – wszystko w zależności od modelu.

Sygnalizatory brań są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia wędkarskiego, które możemy wykorzystać podczas połowu. Istnieje kilka różnych rodzajów sygnalizatorów brań. Klasyczne bombki zbudowane są z cienkiej żyłki polietylenowej, z jednej strony koralika znajduje się wypustka, która staje się widoczna w momencie brania ryby, z drugiej zaś przykręcony jest ciężarek, który pełni rolę kotwicy. Ten typ wskaźnika dobrze nadaje się do łowienia gruntowego w nocy i występuje w różnych kolorach. Swingery lub bombki z linką nie posiadają żadnych ruchomych części, co zwiększa ich wytrzymałość i czyni je bardziej czułymi na brania ryb. Elektroniczne sygnalizatory brań są bardzo przydatne podczas nocnych połowów gruntowych. W momencie brania ryby emitują one sygnał dźwiękowy i świetlny, który informuje wędkarza, że ryba zaatakowała jego przynętę lub ją połknęła. 

Sygnalizatory elektroniczne

Sygnalizatory elektroniczne to bardzo przydatne akcesorium, które pozwala wędkarzom obserwować brania ryb podczas nocnych połowów lub łowienia w płytkich wodach. Nowoczesne elektroniczne sygnalizatory brań są wodoodporne i wodoszczelne, niektóre z nich posiadają dodatkowe opcje np. sygnał alarmowy w przypadku złapania przynęty przez rybę. Jednostka sterująca pozwala na ustawienie różnych parametrów sygnału. Dostępne są także sprzęty z centralką.  Dzięki takiemu sygnalizatorowi można się oddalić od wędki, a jeśli nastąpi branie, to owy sygnalizator to zasygnalizuje.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem wędkarskim https://www.ng24.pl/

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone