firma sprzątająca

Sprzątanie po imprezie integracyjnej

Imprezy integracyjne mają podwójne znaczenie – raz, że pozwalają na chwilę relaksu i przyjaznej atmosfery w firmie, to na dodatek pogłębiają relacje pracowników, ulepszając jakość i rozwój pracy całego zespołu. Organizuje się je np. z okazji świętowania dużego sukcesu firmy lub w rocznicę jej powstania. Po każdej imprezie trzeba jednak wziąć się za sprzątanie sali, w której była organizowana. Jak najlepiej to zrobić, aby nie psuć humoru uczestnikom zabawy?

Organizowanie imprezy integracyjnej

Impreza integracyjna może mieć różne formy. Wiele firm łączy przyjemność z pracą, organizując warsztaty i szkolenia w luźniejszym tonie, albo po prostu jako sposób na zrelaksowanie się po ciężkich tygodniach pracy. Przyjęcia integracyjne organizowane są zarówno przez małe, jak i duże firmy – są potrzebne w każdej firmie, nie ważne ile pracowników się w niej znajduje.

Miejsce na imprezę integracyjną zwykle wybierane jest poza siedzibą firmy, np. w salach konferencyjnych, hotelach, restauracjach czy nawet na wyjazdach w innym mieście. Istnieją jednak firmy, które organizują imprezę w swojej siedzibie – jest to na pewno najtańsze rozwiązanie, jak również najbardziej wygodne pod względem podróży; nie trzeba zawczasu rezerwować miejsc, oraz każdy bez problemu wie, gdzie ma się udać. Oczywiście jest to możliwe tylko jeśli jest w niej odpowiednia przestrzeń do tego typu przedsięwzięć. Można zamówić catering, osoby od dekorowania, a nawet animatora czy DJ-a.

Najbardziej problematyczne w organizowaniu imprezy w siedzibie firmy jest na pewno posprzątanie po zabawie. Zawsze ktoś coś rozleje, pokruszy, zostawi resztki przekąsek na stołach, nie mówiąc o brudnych naczyniach i śmieciach (papierki, butelki, confetti, itp.). Jeśli po weekendzie (lub następnego dnia) mają wszyscy wrócić do pracy, trzeba się tym zająć praktycznie natychmiast. Sprzątanie przez pracowników niekoniecznie będzie dobre, zwłaszcza jeśli nadal są w „dobrym humorze”. Jak więc to pogodzić?

Sprzątanie przez firmę zewnętrzną

Impreza integracyjna jest formą nagrody dla pracowników, okazją do odprężenia się i zawarcia bliższych relacji. Oczekiwanie więc od nich, żeby po dobrej zabawie zaczęli godzinami sprzątać, zmywać naczynia czy wyrzucać śmieci jest nie do pomyślenia. Dlatego najlepszą opcją jest wynajęcie zewnętrznej firmy sprzątającej, która zajmuje się tym zawodowo.

Wieloosobowy zespół zorganizuje odpowiedni plan, aby wszystko odbyło się szybko i bez zakłócania porządku. Oprócz wyniesienia śmieci i zmycia naczyń, wymyją również podłogi, stoliki, łazienkę, jak i inne widoczne zabrudzenia. Dysponują odpowiednimi środkami i sprzętem, który pozwala im na pozostawienie po sobie nieskazitelnie czystej siedziby, gotowej do pracy następnego dnia. Zamiast więc psuć nastrój pracownikom zrzucając na nich tą odpowiedzialność, lepiej jest zlecić sprzątanie profesjonalistom.

Artykuł napisany dzięki uprzejmości firmy Opróżnianie mieszkań – sprzątanie Kraków.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone