Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne czy warto zdecydować się na ich montaż ?

Rolety zewnętrzne znajdują dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie. Spotkamy je zarówno w domach i mieszkaniach, jak i sklepach, biurach, restauracjach, czy lokalach usługowych. Ich ogromna popularność to zasługa licznych zalet i funkcji, jakie niesie za sobą ich montaż. Osoby zastanawiające się zatem nad zakupem zewnętrznych rolet okiennych powinny wiedzieć, że jest to inwestycja, której z pewnością nie będą żałować.

Montaż rolet zewnętrznych 

Na rolety zewnętrzne możemy zdecydować się w różnych okresach. Ich instalacja jest możliwa zarówno na etapie projektowania oraz budowy budynku, jak i gdy zostanie on ukończony. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby zamontować zewnętrzne rolety na okna także w domu kilkuletnim, już zamieszkałym. Jeśli jednak podejmiemy decyzję o ich montażu odpowiednio wcześnie, tj. podczas budowy, będziemy mogli zastosować dodatkowe udogodnienia, np. w postaci dyskretnego ukrycia skrzynki roletowej w nadprożu. Ma to nie tylko znaczenie estetyczne, ale również praktyczne. W ten sposób zapewnimy we wnętrzach lepszy dostęp światła, które będzie przedostawać się do środka przez całą powierzchnię szyby. 

Montaż okiennych rolet zewnętrznych w starszych budynkach przebiega na dwa sposoby: 

  1. Rolety standardowe – są one montowane do muru lub do ramy okiennej 
  2. Rolety podtynkowe – to rolety, które montuje się jedynie w budynkach nieotynkowanych. Ich instalacja wymaga jednak ingerencji w nadproże. 

Warto wspomnieć również o nadprogramowych kosztach związanych z montażem rolet zewnętrznych w ukończonych budynkach. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się np. na sterowanie elektryczne. W tym przypadku konieczne będzie wcześniejsze kucie w ścianach w celu rozprowadzenia kabli, a następnie zamaskowanie dziur i pomalowanie tych miejsc. Są to czynności wymagające dodatkowych nakładów finansowych. 

Rolety zewnętrzne występują również jako rolety na okna dachowe. W naszej firmie sprzedającej i montującej rolety Katowice oferujemy bogatą gamę rozwiązań, odpowiadających oczekiwaniom i potrzebom różnych grup Klientów oraz wymaganiom technicznym wszystkich budynków. 

Rolety zewnętrzne i główne korzyści ich montażu 

Montując zewnętrzne rolety okienne, powinniśmy liczyć się z wieloma korzyściami. Właśnie dlatego niezmiennie cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. W pewnym zakresie znajdują one takie samo zastosowanie, co rolety wewnętrzne, jednakże dodatkowo spełniają także wiele innych funkcji. 

Ciepłe zimy, chłodne lata – termoizolacyjność

Rolety zewnętrzne są w stanie znacząco poprawić właściwości termoizolacyjne budynku. Zimą zapobiegają one utratom ciepła, z kolei latem nie doprowadzają do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. Dzieje się tak dlatego, że po opuszczeniu rolety między zasłoną a oknem tworzy się tzw. poduszka powietrzna. Z jednej strony zatrzymuje ona ciepło wydostające się z budynku, z drugiej blokuje promienie słońca, padające wprost na szybę. W efekcie możemy zaoszczędzić niemałe sumy na rachunkach za ogrzewanie lub klimatyzację. 

Rolety zewnętrzne mające wypełnienie z pianki poliuretanowej pozwalają ograniczyć wydatki ponoszone na ogrzewanie nawet o 30-40%. W porze letniej gwarantują natomiast znacznie lepszą ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń niż same rolety wewnętrzne, wykonane z cieńszych i bardziej przepuszczalnych materiałów. 

Ochrona szyb i ram okiennych 

Montowane na zewnątrz budynku rolety okienne ochraniają ramy i szyby na dwa sposoby. Przede wszystkim jest to ochrona przed atakami wandalizmu, dlatego też na szeroką skalę stosuje się je w mieszczących się w miastach lokalach, restauracjach oraz innego rodzaju punktach usługowych. Rolety zewnętrzne ochraniają ponadto nasze okna przed czynnikami atmosferycznymi: promieniowaniem UV, gradem, deszczem, czy wiatrem. 

Izolacja akustyczna

Jeśli pragniemy ograniczyć hałas dobiegający z ruchliwej ulicy, przy której mieszkamy, zewnętrzne rolety na okna skutecznie pomogą nam w tym zadaniu. Są one w stanie zmniejszyć poziom hałasu w przedziale od kilku do nawet kilkunastu decybeli, co znacząco poprawia komfort podczas przebywania w pomieszczeniu. Zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi dla siebie rozwiązaniami, które oferujemy w naszym sklepie rolety Katowice. Są wśród nich rolety zewnętrzne do domów jednorodzinnych, mieszkań w bloku, a także sklepów, biur i lokali. 

Zabezpieczenie przed włamaniami 

Rolety zewnętrzne pełnią funkcję ochronną. Właśnie dlatego spotkamy je na oknach wielu mieszkań zlokalizowanych na parterze, czy jako zabezpieczenie nisko ulokowanych balkonów. Rolety wykonuje się z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Hałas, jaki generują przy próbie ich zniszczenia, bardzo często wystarcza, aby odstraszyć i zniechęcić potencjalnych złodziei. Osoby, którym zależy na najskuteczniejszej i profesjonalnej ochronie, powinny wybierać rolety zewnętrzne z symbolem RC (rolety antywłamaniowe). 

Regulacja światła we wnętrzach 

Rolety zewnętrzne, podobnie jak rolety wewnętrzne (np. rolety dzień noc, rolety plisowane) pozwalają nam dostosować stopień oświetlenia do naszych potrzeb. Możemy płynnie regulować ich ustawienie, przez co sami decydujemy, ile światła wpadnie w danej chwili do wnętrz. Dzięki temu stworzymy odpowiednie warunki do pracy, wypoczynku, czy spędzania czasu z bliskimi.

Zdjęcie: Freepik - ArthurHidden

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone