Rodzaje ekspresów do kaw

Dobra kawa nie tylko pysznie smakuje, ale jednocześnie pobudza. Będąc fanem tego trunku prędzej czy później będziemy chcieli zakupić swój pierwszy ekspres. Przed zakupem warto zweryfikować, jakie są rodzaje tego sprzętu są dostępne na rynku. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane rozwiązania.

Ekspres do kawy przelewowy

Korzystając z tego rozwiązania możemy zaparzyć jedynie czarną kawę. Sam sprzęt składa się z pojemnika na wodę oraz specjalnego elementu, w którym umieszczany jest filtr jednorazowy lub wielorazowy. Następnie do takiego metalowego lub nylonowego filtru wsypujemy kawę mieloną, która podczas zaparzania spływa do szklanego zbiornika. Fusy natomiast zostają w filtrze. Co ciekawe podczas jednego parzenia można uzyskać nawet kilkanaście kaw.

Kawiarka, czyli tak zwana Mokka

W tym przypadku przygotujemy dobrze znane espresso. Ta opcja natomiast dostępna jest w dwóch wersjach – elektrycznej oraz takiej, którą można używać na kuchence gazowej, indukcyjnej lub elektrycznej. Do parzenia kawy wykorzystuje się parę wodną. W dolnym zbiorniczku wlewa się wodę, która po uzyskaniu odpowiedniej temperatury zaczyna parować. Para przedostaje się przez sito, które jest wypełnione mieloną kawą. Tak przyrządzony napój wylewa się specjalnym otworem do pojemnika umieszczonego na górze. Jedno zaparzanie pozwala na przygotowanie od 3 do 6 filiżanek espresso. 

Ekspres wysokociśnieniowy (kolbowy)

Korzystając z ekspresu kolbowego bardzo często można przygotować oprócz espresso kawy takie jak latte czy cappuccino. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi spieniającemu mleko. W specjalnej kolbie umieszcza się kawę mieloną. Następnie element ten umieszcza się w ekspresie. Sama kawa parzona jest pod ciśnieniem i tak przygotowana wylewana jest bezpośrednio do kubka czy filiżanki. 

Ekspres automatyczny

To zdecydowanie najdroższe rozwiązanie, które daje jednocześnie najwięcej możliwości. Takie ekspresy mają już wbudowany młynek do kawy dzięki czemu mielą ją tuż przed samym parzeniem. Ogromnym plusem jest to, że nie trzeba go czyścić po każdym użyciu.

Ekspres kapsułkowy

To ostatnio dość modne rozwiązanie. Producenci takich ekspresów oferują specjalne kapsułki. Można przebierać w różnych smakach i kombinacjach. Jedna kapsułka pozwala na przygotowanie jednego napoju.

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy najlepiej dopasować do własnych preferencji. Ważnym aspektem będzie również cena. Jeżeli lubisz pyszne espresso lub zwyczajną kawę czarną lepiej zdecydować się na dwa pierwsze rozwiązania. Ekspres kapsułkowy warto zakupić jako formę urozmaicenia. Natomiast ekspres kolbowy lub automatyczny sprawdzi się bardzo dobrze dla fanów kawy mlecznej. Tak szeroka oferta pozwala na przemyślany i najlepiej dopasowany zakup, a to najlepsze rozwiązanie dla każdego klienta.

Wejdź na https://www.ranking-ekspresdokawy.pl/ i sprawdź popularne modele ekspresów do kawy.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone