Pelargonie

Pelargonie - odpowiednia pielęgnacja krok po kroku

Pelargonie są bez wątpienia jednymi z najczęściej uprawianych balkonowych roślin. Co więcej, są one stosunkowo łatwe w uprawie i kwitną przez cały sezon; od maja do pierwszych przymrozków. W zależności od rodzaju kwiatów, typu wzrostu i odmiany, kwiaty te dzielimy na rabatowe, bluszczolistne oraz wielokwiatowe. Warto wiedzieć jak pielęgnować te wyjątkowe kwiaty.

Pelargonie sadzonki - jak uprawiać pelargonie krok po kroku

Na początku, warto wiedzieć jakie miejsce będzie odpowiednie dla tego typu kwiatów. Pelargonie rabatowe zdecydowanie najlepiej rozwijają się w pełnym słońcu, natomiast odmiana bluszczolistna w lekkim półcieniu. Co ważne, obydwie grupy bardzo szybko potrafią przystosować się do warunków, a także są dosyć tolerancyjne. Warto wiedzieć, że pelargonie bluszczolistne posiadają dosyć kruche pędy, dlatego też nie powinny być sadzone na zbyt dużych wysokościach, z uwagi na silny wiatr. Z kolei pelargonie wielkokwiatowe, są najczęściej wybieranymi domowymi roślinami doniczkowymi.

Pelargonia sadzonki - podlewanie

Pelargonie sadzi się do skrzynek lub doniczek. Co ważne, powinny mieć odpowiednią ilość miejsca do wzrostu; to jest nie mniej niż 25 cm odległości pomiędzy roślinami. Ponadto ich wymagania co do podłoża są stosunkowo niskie; dobrze rosną w każdej glebie o PH w przedziale od 6,2 do 7,2. Jeśli chodzi o podlewanie, to tutaj należy zwrócić na to szczególną uwagę. Kwiaty te powinny być podlewane obficie, tak aby woda przelała się przez doniczkę. W okresie letnim, pelargonie należy podlewać dwa razy dziennie; rano i wieczorem.

Nawożenie pelargonii - na co zwrócić szczególną uwagę?

Z uwagi na to, że pelargonie kwitną przez długi czas, wymagają odpowiedniego nawożenia. Ważne jest, aby wykonywać je podczas podlewania. W ten sposób daje zdecydowanie najlepsze efekty. Warto postawić tutaj na specjalny nawóz do pelargonii, który znajdziesz w sklepie eGarden. Co więcej, sklep ogrodniczy online posiada w swojej ofercie także płotki ogrodowe plastikowe. Co więcej, trawa wembley to także część asortymentu sklepu eGarden. Nawożenie pelargonii powinno odbywać się po dwóch bądź trzech tygodniach od ich posadzenia. Bez wątpienia jedną z największych zalet pelargonii, jest okres ich kwitnienia, który trwa od maja do pierwszych przymrozków. W miejsce przekwitniętych kwiatów, szybko pojawiają się nowe. W celu wydłużenia okresu kwitnienia warto usuwać uschnięte kwiatostany.

Zimowanie pelargonii - jak wygląda?

Przed pierwszymi przymrozkami, pelargonie należy przenieść do jasnego pomieszczenia. Rabatowe i bluszczolistne powinny zostać umieszczone w pomieszczeniu o temperaturze 8-10 stopni. Natomiast pelargonie wielkokwiatowe do 12 stopni. Warto pamiętać, że temperatura pomieszczenia, w którym będą znajdować się te kwiaty, nie powinna przekroczyć 14 stopni, gdyż spowoduje to wznowienie wegetacji.

Pelargonie to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Wyróżnia je przede wszystkim okres kwitnięcia, który trwa nieprzerywanie od maja do pierwszych przymrozków. Kwiaty te wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone