niszczarka do dokumentów

Nie wiesz, jak wybrać niszczarkę do dokumentów? Podpowiadamy!

Niszczarki do dokumentów to urządzenia, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Obecnie spotkać je można w wielu firmach, biurach, a nawet w domach. Ten przydatny sprzęt może okazać się nieoceniony w wielu sytuacjach. Zastanawiasz się nad zakupem niszczarki? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy model? Sprawdź nasze podpowiedzi!

W jaki sposób działa niszczarka do dokumentów?

Niszczarka jest urządzeniem elektryczno-mechanicznym, które, jak sama nazwa wskazuje, służy do niszczenia dokumentów. Odbywa się to w taki sposób, aby niemożliwe było odczytanie wcześniej zapisanych informacji. Niszczarki najczęściej używa się do niszczenia dokumentów papierowych. W zależności od modelu tnie ona papier na paski, ścinki lub mikrościnki. Niektóre urządzenia umożliwiają także niszczenie innych materiałów, np. płyt CD, kart bankomatowych, debetowych czy kart dostępu do drzwi. Większość sprzętów jest w stanie poradzić sobie nawet z zszywkami i spinaczami biurowymi. Te z wyższej półki cenowej uporają się z dokumentami, które są zalaminowane lub tymi umieszczonymi w foliowych koszulkach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając niszczarkę?

Na rynku możesz znaleźć mnóstwo modeli niszczarek. Skąd jednak wiedzieć, jakie z parametrów warto wziąć pod uwagę? Poniższej zebraliśmy te najważniejsze, które powinny mieć wpływ, na jaki model ostatecznie się zdecydujesz.

Pojemność kosza

W zależności od tego, czy sprzęt będzie używany w domu czy w biurze, możesz wybrać modele o mniejszej lub większej pojemności. Jeżeli potrzebujesz jej na użytek domowy, dobry, wyborem może być niewielkie urządzenie, które pomieści ok. 10 litrów ścinek. Gdy jednak korzystać z niego będzie więcej osób przyda się nieco większe, np. o pojemności 20 litrów. Do biura lub firmy, gdzie zbędnych papierów może być naprawdę sporo, wybierz urządzenie posiadające jak największy kosz.

Wydajność urządzenia

Wydajność Twojej niszczarki jest kolejnym ważnym parametrem, który różnicuje urządzenia domowe od tych przeznaczonych do dużych firm. W miejscach pracy dokumenty powinny być niszczone szybko i sprawnie. Dlatego też sprawdzą się modele, które są w stanie w szybkim czasie zniszczyć naprawdę dużą liczbę dokumentów, np. od 300 do 500 stron w kilkanaście minut. Urządzenie do celów prywatnych nie musi być aż tak wydajne. Dobrym wyborem będzie niszczarka, która pozwoli na zniszczenie ok. 10 kartek jednocześnie.

Inne ważne parametry, które warto wziąć pod uwagę to poziom hałasu urządzenia, a także występowanie dodatkowych funkcji. Zastanawiasz się, gdzie kupić dobrej jakości niszczarkę do swojego biura? Sprawdź ofertę sklepu https://ekobiuro24.pl/, w którym znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju urządzeń.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone