meble młodzieżowe

Najczęściej wybierane meble młodzieżowe z łóżkiem!

Okres kiedy dziecko staje się nastolatkiem to pasmo wielu zmian: od stylu ubierania się, po nowe zainteresowania i liczne przemeblowania w pokoju. Pokój nastolatka w pewnym momencie musi zmienić się razem z nim, by sprostać jego potrzebom. Poniżej przygotowaliśmy kilka inspiracji oraz porad, które mamy nadzieję, pomogą Ci w metamorfozie tego pomieszczenia.

Co powinny zawierać meble młodzieżowe?

Kluczowym elementem każdego projektu jest dostępny metraż. Zakładając, że ma on więcej niż 10 m2 to bez problemu powinien pomieścić wszystkie niezbędne elementy, które zapewnią miejsce do przechowywania ubrań i książek oraz wygodne miejsce do nauki, a także rozrywki.

Miejsce do przechowywania:

Meble młodzieżowe powinny być wyposażone w szafę na ubrania, która będzie oferować drążek na wieszaki oraz półki. W pokojach młodzieżowych często świetnie sprawdza się szafa narożna, która tworzy mini garderobę. Kolejna pozycja to komoda, dobrze jeśli posiada szuflady, gdyż to ułatwia segregację bielizny. Aktualny system edukacji wymaga sporej ilości książek oraz zeszytów, i nie można o tym fakcie zapomnieć, projektując przestrzeń dla nastolatka. Odpowiednia ilości półek i szafek ułatwi organizację codziennego pakowania plecaka.  W tym celu warto wybrać wysoki regał.

Miejsce do nauki:

Życie nastolatka w dużej mierze kręci się wokół szkoły i nauki, a zagwarantowanie odpowiedniej przestrzeni do edukacji to obowiązek rodziców. W przestrzeni do nauki szczególną uwagę zwróć na dobór odpowiedniego biurka. Ważna jest zarówno szerokość, jak i głębokość blatu, która umożliwi swobodne odrabianie lekcji, a także ustawienie komputera.

W ostatnich miesiącach komputer to nie tylko narzędzie do rozrywki i spędzania czasu z rówieśnikami, ale również niezbędny przedmiot w edukacji. Jeśli dziecko będzie korzystać z komputera stacjonarnego, przydatna będzie wysuwana półka na klawiaturę zamieszczona pod blatem. Biurko dodatkowo może być wyposażone w szuflady lub szafkę. Dopełnieniem tego zestawu będzie wygodny fotel, dobrze jeśli będzie mieć regulację wysokości.

meble do pokoju mlodziezowego pioniusz ii

Łóżko młodzieżowe — klucz do regeneracji.  

W okresie dorastania mózg potrzebuje o wiele więcej snu niż w życiu dorosłym, by prawidłowo się rozwijać oraz regenerować. Ponadto naukowcy wskazują, że sen musi być wartościowy, bez zakłóceń, a dodatkowo zalecają drzemki w trakcie dnia.

W celu polepszenia jakości snu nastolatków należy wybrać odpowiednie łóżko młodzieżowe. Przyjmuje się, że minimalna szerokość łóżka dla nastolatka powinna mieć 80 cm, natomiast optymalna szerokość to 100 cm.  Kolejna kwestia to dobór odpowiedniego materaca. Warto pamiętać, że materac dla nastolatka nie powinien być zbyt twardy, gdyż może to powodować bóle kręgosłupa. Warto więc wybrać model na sprężynach kieszeniowych, które doskonale dopasowują się do obciążenia. Dodatkowo warto rozważyć zakup dwustronnego materaca, który posiada zróżnicowane warstwy, co przekłada się na różne odczucia twardości. 

Wybór łóżka młodzieżowego bardzo często jest uwarunkowany dostępnym metrażem. W przypadku małych pomieszczeń warto wybrać składane łóżko. Gdy jest nieużywane, można jest schować, zyskując więcej miejsca do realizowania pasji, czy przyjmowania gości. Ponadto w pokoju nastolatek doskonale sprawdza się łóżko z oparciem, które w każdej chwili może posłużyć jako kanapa – wystarczy dobrać kilka poduszek.

projektbeztytulu7

Meble młodzieżowe dla dziewczynki

Jakie meble młodzieżowe wybrać dla dziewczynki? W tej sytuacji doskonale sprawdzają się białe meble, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestrzenne. Wśród białych mebli młodzieżowych znajdą się propozycje dla romantyczki np. z wykończeniem w pudrowym różu, nowoczesne propozycje z frontami na wysoki połyk lub kolorowymi wstawkami, a także coś bardziej odważnego i dorosłego – meble w stylu loft, które posiadają metalowe wstawki.

meble mlodziezowe degory iii

Meble młodzieżowe dla chłopca

Natomiast chłopcy preferują meble z charakterem. W kolorach przejawia się szarość, granat, a także czerń. Stonowane i ciemne kolory warto przełamać intensywnymi kolorem np. żółtym, zielenią lub pomarańczą. Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się meble w stylu moro oraz w naturalnej fakturze drewna.

meble mlodziezowe runo iii

Przedstawione w artykule meble młodzieżowe z łóżkiem znajdziesz w sklepie internetowym Mirjan24.pl. Odwiedź go online i wybierz wyposażenie pokoju dziecka w najniższych cenach.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone