Materace piankowe

Materace piankowe z pianki wysokoelastycznej - Materace Zielona Góra

Materace z pianki są bardzo wygodne i dobre dla pleców. Pianka o wysokiej sprężystości jest czasami nazywana pianką adaptacyjną, ponieważ może dostosować się do ruchów ciała. Pianka może być używana do leczenia przewlekłego bólu pleców. Jednakże, niektórzy ludzie uważają piankę za zbyt ciepłą lub zbyt miękką. Na szczęście, na rynku materacy piankowych przez ostatnie lata wiele się zmieniło i obecnie dostępne są przeróżne typy materaców piankowych, celujących w potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Pianka o wysokiej sprężystości to najlepszy wybór dla osób śpiących na boku. Dopasowuje się ona do kształtu ciała i zapewnia wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne, jednocześnie łagodząc punkty nacisku, które przyczyniają się do bólu dolnej części pleców. Materace z pianki wysokoelastycznej są również skuteczną terapią przeciw bólom szyi.

Materac piankowy czy sprężynowy? - Materace Zielona Góra

Materace piankowe wytrzymują dłużej niż materace sprężynowe. Z czasem sprężyny zaczynają się uginać i stają się niewygodne. Pianka ma tę zaletę, że jest długotrwała i łatwa w utrzymaniu. Jeżeli chcemy mieć miękki materac, który rozluźni nasze mięśnie to pianka jest właściwym wyborem.

Jednak nie każdy chce mieć bardzo miękki materac i są pewne rodzaje pianek, o innym poziomie miękkości i podparcia - Materace piankowe o wysokiej sprężystości.

Najlepszym wyborem dla osób śpiących na boku jest materac ortopedyczny o wysokiej sprężystości, który dopasowuje się do kształtu ciała. Odciąża on punkty nacisku i pomaga utrzymać prawidłowe ułożenie kręgosłupa, aby złagodzić ból w dolnej części pleców. Materace piankowe o wysokiej sprężystości posiadają następujące właściwości, które pozwalają im zapewnić dobre podparcie ciała:

  1. Dobry przepływ powietrza - W przypadku pianki o wysokiej sprężystości, w strukturze pianki znajdują się właściwie miliony porów, które utrzymują materac w dobrej wentylacji. Powietrze jest stale wypuszczane przez te pory. Dlatego właśnie materace piankowe polecane są do miejsc o dużej wilgotności powietrza.
  2. Doskonałe rozłożenie nacisku - Dzięki dobrej przepuszczalności i świetnemu przepływowi powietrza, materac może dopasować się do kształtu ciała, zachowując odpowiednie podparcie w kluczowych miejscach. Pianka o wysokiej sprężystości posiada miękką górną warstwę, która sprawia, że materac jest bardzo wygodny, ale nadal zapewnia dobre podparcie pod biodrami i dolną częścią pleców, czyli tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
  3. Wyrównanie kręgosłupa - Ten rodzaj pianki zapewnia dobre podparcie ciała, jednocześnie zmniejszając fizyczne obciążenie kręgosłupa, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie głębokiego, nieprzerwanego snu każdej nocy.

    Załącznik:

pexels skylar kang 6207463

Materace piankowe wysokoelastyczne - Materace Zielona Góra

W jaki sposób materace piankowe o wysokiej sprężystości pomagają osobom z przewlekłym bólem pleców?

Pianka wysokoelastyczna jest świetna do regeneracji i odbudowy, ponieważ ma zdolność dostosowywania się do ruchów ciała. Pozwala utrzymać kręgosłup w neutralnej pozycji, zmniejszając nacisk plecy, który może powodować ból i dyskomfort.

Chroniczny ból pleców jest często spowodowany brakiem podparcia lub zbyt długim spaniem w nieprawidłowej pozycji, co powoduje złe krążenie krwi, co z kolei powoduje ból.

Dobre podparcie kręgosłupa pomaga wyeliminować ból, ponieważ zmniejsza nacisk na wrażliwe obszary ciała, pozwalając na spokojny sen bez zakłóceń. Pomaga również utrzymać prawidłową postawę ciała i zmniejsza obciążenie mięśni i nerwów, poprawiając ogólne samopoczucie.

pexels max vakhtbovych 6987725

Materac nawierzchniowy - optymalne podparcie w każdych warunkach. Materace Zielona Góra

Materac nawierzchniowy z pianki wysokoelastycznej to doskonała propozycja dla osób które sporadycznie muszą zorganizować miejsce do spania. Materac nawierzchniowy idealnie dopasowuje się do indywidualnych upodobań. Wysoki komfort snu jest możliwy jest poprzez możliwość dostosowania się tworzywa do ciała. Materace te są miłe w dotyku i równomiernie odprowadzają ciepło, nie powodując wrażenia odparzenia przy kontakcie z skórą. Materiał wykorzystywany w materacach piankowych pozwoli zamienić każde podłoże w miejsce komfortu oferujące zdrowy sen.

Materace piankowe doskonale sprawdzą się tam gdzie liczy się komfort przez całą noc. Materace piankowe posiadają właściwości antyalergiczne, są odporne na wilgoć, posiadają odpowiednią sprężystość i twardość dzięki które mogą zapewnić komfortowy sen.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z materacami https://centrummateracy.com/

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone