oświetlenie mieszkania

Jakie dobrze oświetlić mieszkanie?

Odpowiednie oświetlenie mieszkania to ważny element aranżacji. Dzięki dobrze zaplanowanemu położeniu lamp nie tylko zapewniamy funkcjonalność domu, ale także budujemy atmosferę. Zaprojektowanie oświetlenia do domu nie jest jednak proste. Dowiedz się, jak dobrać lampy do swoich czterech kątów.

  1. Lampy do łazienki i na korytarz- dobrze sprawdzą się kinkiety
  2. Jakie lampy wybrać do salonu? 

Lampy do łazienki i na korytarz- dobrze sprawdzą się kinkiety

Korytarz i łazienka to miejsca w domu, w których najczęściej nie mamy dostępu do dziennego światła. Brak okien wymaga zatem dokładnego rozplanowania oświetlenia, z którego korzystać będziemy nie tylko po zmroku, ale także w dzień, w tym wykonując precyzyjne czynności, jak np. wykonywanie makijażu czy golenie twarzy. W efekcie w łazience warto postawić na kilka źródeł światła. Oprócz górnej lampy, oświetlić należy także lustro. W takim miejscu dobrze sprawdzają się kinkiety. Ich liczbę oraz miejsce umiejscowienia zależy od typu lustra. W przypadku długiego i wąskiego warto wykorzystać dwa kinkiety, umiejscowione przy dwóch krawędziach. Przy szerokim lustrze zdecydować można się na jedno źródło światła, umieszczone nad górną krawędzią. Interesujące lampy do łazienki wybrać można w sklepie Twoje-lampy. Dzięki takim zabiegom uzyskamy optymalne oświetlenie miejsca przy lustrze.

Trudność może przysporzyć również oświetlenie schodów. W takim miejscu również dobrze sprawdzą się niewielkie kinkiety, który można umieścić w kilku miejscach, np. na początku i końcu schodów. Wybierając lampy do schodów, zdecydować można się na zestawy twoje lampy, które umieszczone obok siebie, będę prezentować się interesująco. 

Jakie lampy wybrać do salonu?

Mimo że w salonach mamy najczęściej dostęp do dużej ilości dziennego światła, także tutaj warto zdecydować się na kilka lamp. Szczególnie jeżeli pomieszczenie jest duże lub np. połączone z aneksem kuchennym i kuchnią. W takim przypadku warto postawić na kilka źródeł światła. Jedną z lamp umieszczamy pod sufitem, na środku pomieszczenia. W aranżacjach, w których stół nie jest ustawiony w centralnym miejscu, dodatkową lampę sufitową warto zawiesić także nad miejscem, przy którym spożywamy posiłki. 

Oświetlenie górne nie doświetla najczęściej dobrze kątów pomieszczenia. Z tego powodu w narożnikach warto ustawić lampy stojące. Nie można zapomnieć także o miejscach w których spędzamy wolny czas, czytając książki lub oglądając telewizję. Do oświetlenia punktowego dobrze sprawdzą się kinkiety twoje-lampy.pl.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone