Generator pary

Generator pary – rewolucja w prasowaniu na wyciągnięcie ręki

Stacja parowa, nazywana inaczej generatorem pary, to urządzenie, które należy do coraz chętniej kupowanych sprzętów gospodarstwa domowego. Pozwala zaoszczędzić czas podczas prasowania i o wiele dokładniej usuwać zagniecenia. W jaki sposób działa i czy może z powodzeniem zastąpić tradycyjne żelazko?

Jak działa stacja parowa?

Działanie stacji parowej do ubrań można porównać do żelazka. Różnica polega na tym, że woda znajduje się tu w oddzielnym pojemniku o dużej pojemności (nawet do dwóch litrów), w którym jest podgrzewana.

Pod wpływem temperatury zmienia się w parę wodną i wydostaje na zewnątrz dzięki wygenerowanemu wysokiemu ciśnieniu. Ilość pary wydobywająca się z generatora jest nieporównywalnie większa niż w przypadku tradycyjnego żelazka – dzięki temu możemy prasować dokładniej i szybciej. Para rozluźnia włókna tkaniny, nie uszkadzając ich, a wysokie ciśnienie wtłacza ją głęboko między włókna nawet najgrubszych tkanin. Dzięki temu zdumiewające efekty osiągniesz już po przeprasowaniu jednej strony materiału.

W sprzedaży dostępne są również tzw. systemy do prasowania wyposażone w dodatkowe funkcje. To zestawy, w skład których wchodzą generator pary z żelazkiem i deską do prasowania, zapewniające jeszcze lepsze przyleganie materiału i brak uciążliwych odkształceń. Jednak najczęściej są one stosowane przez małe i średnie firmy, jak zakłady krawieckie czy pralnie chemiczne.

Stacja parowa do prasowania – czy warto ją kupić?

Wraz ze wzrostem popularności stacji parowych coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy warto z nich korzystać i kupić takie urządzenie do domu. Generator pary idealnie nada się do prasowania sporej ilości rzeczy.

Jeśli Twoja szafa pęka w szwach, a na samą myśl o wyciągnięciu żelazka zaczyna kręcić Ci się w głowie, zdecydowanie nie ma nad czym się zastanawiać. Stacja parowa znakomicie sprawdzi się też w sytuacjach, gdy musisz prasować często albo kiedy zależy Ci na wygładzeniu ubrań z delikatnych tkanin, np. koronek czy plis, które mogłoby przypalić tradycyjne żelazko.

Można dzięki niej z łatwością prasować w poziomie i w pionie, bez dociskania materiału stopą żelazka. W ten sposób unikasz wyświecenia  materiału i niekomfortowych śladów na czystym ubraniu – jest to szczególnie istotne na eleganckich garsonkach i męskich garniturach. Kłopotu nie sprawia również jej czyszczenie – zazwyczaj wystarcza wilgotna ściereczka i lekko przetrzeć stopę generatora pary aby ją odświeżyć. Same plusy!

Sprawdź na https://www.ranking-generatorpary.pl/ najlepsze modele generatorów pary.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone