Fotowoltaika

Fotowoltaika - twoja niezależność energetyczna, czy na pewno?

Niestety, ale nawet po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej na dachu domu lub na gruncie twojej działki nie zyskasz niezależności energetycznej. Zawsze będziemy zależni od regulacji zakładu energetycznego, a co za tym idzie regulacjom odgórnym w naszym kraju.

Fotowoltaika - nadchodzące zmiany w rozliczeniach

Planowane przez nasz rząd zmiany (jeśli tylko wejdą w życie) mogą wiele namieszać, a w efekcie zniechęcić nas do inwestycji w fotowoltaikę. Planowane są zmiany w rozliczeniach z zakładami energetycznymi, tak aby nie można było zarabiać na wytwarzanych nadwyżkach energii elektrycznej.

Dlatego znacznie bardziej będzie opłacało się zamontować instalację tylko i wyłącznie na potrzeby domu, tak by nie wytwarzać nadwyżek, z którymi nie radzi sobie zakład energetyczny. 

Dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznych

W tym celu pragniemy przypomnieć, że montując mikroinstalację fotowoltaiczną na dachu domu lub na gruncie, na twojej działce możesz uzyskać dofinansowanie do 3 000 zł z programu Mój Prąd.

Wymiana ogrzewania - czyli większe dofinansowanie do fotowoltaiki

Jeśli zdecydujesz się na wymianę starego źródła ogrzewania np: pieca na ekogroszek, na niskoemisyjny piec lub nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie jakim jest pompa ciepła to poza dofinansowaniem do pompy ciepła otrzymasz do 5 000 zł na fotowoltaikę. 

Ponadto taką inwestycje rozliczysz w ramach ulgi termomodernizacyjnej od podatku, pod warunkiem, że twój dochód nie przekracza 100 000 zł. (W przypadku małżeństwa jest to dwukrotność).

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone