fotowoltaika

Ekologiczny dom z pompą ciepła i fotowoltaiką

Dzisiejsze prawo stawia inwestorom coraz to surowsze wymagania dotyczące budowy domów jednorodzinnych. Jest to związane przede wszystkim z ochroną środowiska, ekologią, ale także bezpieczeństwem użytkowników budynku.

Ekologiczny dom, czyli jaki?

Eko domem możemy określić taki, który nie emituje kolejnych gazów cieplarnianych. Zbudowany jest tak, by był maksymalnie efektywnie ogrzewany oraz by nie tracił wyprodukowanego ciepła. 

Dzisiejsze ekologiczne domy wyposażone są w ekologiczne formy ogrzewania, czyli takie, który nie wymagają spalania paliw kopalnych np: powietrzne pompy ciepła. Ponadto mogą zawierać instalacje rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej, która pozwala odzyskiwać ciepło w trakcie “wietrzenia”.

Dodatkowo takie budynki mogą posiadać instalację fotowoltaiczną po to, by w słoneczne dni nie pobierać energii elektrycznej z sieci, lecz produkować własną z promieni słońca, które do nas docierają.

Czy stary dom możemy zmodernizować? 

Stare domy mogą podlegać modernizacji, taki proces nazywamy termomodernizacją. Polega on na dociepleniu budynku, wymianie źródłą oraz odbiorników ciepła, wymianie drzwi i okien na zgodne z najnowszymi standardami budowlanymi oraz ewentualnym montażu rekuperacji czy fotowoltaiki.

Skąd czerpać wiedzę na ten temat?

Jednym z miejsc, w których znajdziemy informacje na temat ekologicznych rozwiązań do domów jest blog o pompach ciepła i fotowoltaice prowadzony przez firmę spod Sieradza - A2 Energy.

Firma zajmuje się doborem i montażem tego typu rozwiązań, ale także doradza przyszłym inwestorom jak wybrać źródło ciepła do domu.

Doradzają także użytkownikom jak zabezpieczyć pompy ciepła monoblok przed zamarzaniem oraz na wiele innych tematów.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone