Odzież BHP

Odzież BHP, co warto wiedzieć?

Zapewne większość pracowników przynajmniej raz w życiu miała do czynienia ze szkoleniem BHP. Uczono nas wówczas, w jaki sposób się zachowywać i w jaki sposób postępować, aby praca nawet w nietypowych warunkach była maksymalnie bezpieczna. W niektórych sektorach jednak regularnie dochodzi do często losowych incydentów, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu. W takich przypadkach stosowana jest odpowiednia odzież BHP, która gwarantuje maksymalizacje naszego bezpieczeństwa.

Czym jest odzież robocza BHP?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie odzieży roboczej, moglibyśmy stwierdzić, że jest to odzież, która ma charakter ochronny i reprezentatywny. Powinna być odpowiednio przystosowana i dopasowana do danego stanowiska, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo.

Odzież BHP musi być komfortowa, a także umożliwiać wykonywanie wszystkich czynności. Nie można zapomnieć o wysokiej jakości materiałach, bowiem tylko takie gwarantują pewność i skuteczność podczas losowych zdarzeń. W 95% musi to być bawełna.

Warto zdecydować się tylko na zaufanych dostawców i producentów. Kupowanie tańszych produktów jest korzystne dla naszego portfela, jednakże na własnym zdrowiu nie powinniśmy oszczędzać, chodzi nam przecież o nasze bezpieczeństwo.

Ubrania BHP do warsztatu i na budowę

Osoby, które pracują w branżach takich jak budowa, remonty, warsztaty, ogrody lub serwisy, mają do wyboru wiele ubrań BHP. Pierwszym elementem ochronnym mogą być kurtki i bluzy robocze. Te pierwsze idealnie sprawdzą się wtedy, gdy wykonujemy pracę na świeżym powietrzu, kiedy warunki atmosferyczne nie do końca są stosowne (deszcz, wiatr, śnieg).

Do wyboru każda osoba ma przeciwdeszczowe kurtki i płaszcze PVC. Jeśli chodzi o bluzy, sprawdzą się w odrobinę cieplejsze pogody wiosenne lub jesienne. Istotne są także rękawiczki robocze, które stanowią skuteczną ochronę przed zabrudzeniami, środkami chemicznymi, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ważnym elementem odzieży BHP są oczywiście spodnie, które najczęściej tworzone są z połączenia bawełny z poliestrem. Dzięki temu przepuszczają powietrze i zapewniają ochronę przed niektórymi czynnikami.

W jaki sposób wybrać buty ochronne?

Aby odzież robocza była kompletna, nie obędzie się bez odpowiednich butów ochronnych. Ich zadaniem jest chronienie naszych stóp przed czynnikami mechanicznymi i chemicznymi. Dzięki temu ryzyko poślizgnięcia zdecydowanie się zmniejsza, o czym należy pamiętać. Przydatne z pewnością jest specjalne zabezpieczenie, które chroni nasze palce przed zmiażdżeniem. Dlatego nawet ciężki przedmiot upadający na stopę nie powinien wyrządzić nam krzywdy.

Obuwie ochronne BHP może być w formie trzewików, półbutów, butów za kostkę- wszystko zależy od indywidualnych preferencji i rodzaju wykonywanej pracy. Jest to element, o którym nie możemy zapomnieć, mówiąc o odzieży ochronnej.

Artykuł powstał we współpracy z anco.com.pl

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone