Lampa solarna

Lampa solarna jako innowacyjny sposób oświetlenia terenu

Lampa uliczna nie musi pobierać prądu – teraz to możliwe. Dzięki ciągle rozwijającej się technologii OZE jesteśmy w stanie wymieniać tradycyjne lampy na prąd na latarnie solarne LED, które wykorzystują do swojego działania energię pozyskiwaną ze słońca. W ciągu dnia magazynują wspomnianą energię w wydajnym akumulatorze, by następnie w nocy wykorzystać ją do generowania światła. Takie rozwiązanie niesie ze sobą same korzyści.

Zalety latarni LED z panelem fotowoltaicznym

Korzyści płynących z korzystania z oświetlenia solarnego jest wiele. Przede wszystkim:

 • energooszczędność,
 • brak rachunków za prąd,
 • łatwy montaż bez okablowania,
 • wysokiej jakości komponenty,
 • wysoka wydajność,
 • długa żywotność,
 • kilka nocy działania na jednym ładowaniu,
 • kilka trybów pracy,
 • wygodne sterowanie pilotem,
 • ekologiczny sposób oświetlenia różnego rodzaju terenów,
 • estetyczny design,
 • materiały odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Latarnia solarna – wiele trybów pracy

Lampy solarne mają ciekawą opcję, a mianowicie mowa tutaj o możliwości ustawienia działania lampy LED. Do wykorzystania mamy kilka trybów pracy. Ustawianie lampy jest banalnie proste i odbywa się za pomocą pilota dołączonego do całego zestawu. Taka opcja jest bardzo przydatna, gdyż pozwala na jeszcze większą oszczędność energii. Są miejsca, w których ciągłe oświetlenie nie jest wymagane. To my decydujemy, kiedy lampa ma się świecić, a kiedy ma przyjść w stan spoczynku. Można także skorzystać z automatycznych trybów pracy, które okazują się bardzo przydatne, na przykład na prywatnych posesjach. Co więcej, niektóre lampy solarne mają wbudowany czujnik ruchu i zmierzchu, który może służyć nawet jako system alarmowania, gdy w naszym ogrodzie odczytany zostanie jakiś ruch. Lampa solarna, która ustawiona jest na działanie tuż po zmierzchu, sama wykrywa, kiedy powinna zacząć świecić. Takie udogodnienia jak czujnik ruchu i zmierzchu to bardzo komfortowe w użytkowaniu opcje.

latarnie3

Lampy solarne jako ekologiczny zastępca tradycyjnych latarni na prąd

Technologia OZE rozwija się niesamowicie szybko i sprawnie. Ceny wielu produktów spadły, gdyż koszt niektórych komponentów stał się znacznie niższy. Można by było pomyśleć, że wraz ze spadkiem cen idzie gorsza jakość, ale nic bardziej mylnego. Komponenty wykonywane do tworzenia lamp solarnych LED są coraz lepszej jakości! To pokazuje, że branży OZE bardzo zależy na spopularyzowaniu energooszczędnego systemu oświetleniowego. Tradycyjna latarnia uliczna do swojego działania potrzebuje podłączenia do sieci eklektycznej, która generuje bardzo wysokie ceny za zużyty prąd. Warto zauważyć, że cena prądu stale rośnie. Latarnia solarna wykorzystuje darmową energię słoneczną, więc rachunki za prąd są zerowe! Lampa świeci dzięki zmagazynowanej w pojemnym akumulatorze energii z promieni słonecznych.

latarnie solarne

Montaż lamp solarnych LED – szybko, sprawnie i bez żadnych problemów

Przewaga lamp solarnych nad tradycyjnymi widoczna jest także w samym montażu. W przypadku solarnego oświetlenia nie musimy płacić za projekt i poprowadzenie okablowania. Podłączenie sieci elektrycznej to, oprócz sporych kosztów, proces czasochłonny, który może przeciągać się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat! W przypadku oświetlenia z panelem LED i modułem fotowoltaicznym sprawa jest prosta i szybka. Od momentu zakupu gotowego rozwiązania, czyli całego potrzebnego zestawu, w ciągu trzech miesięcy montaż jest skończony.

Oświetlenie solarne – darmowe źródło światła

Chyba każdy chciałby zminimalizować swoje rachunki. Na szczęście rozwój technologii nam na to pozwala. Przy tym wszystkim możemy także zadbać o środowisko! Darmowa energia ze słońca o wysokiej mocy zmagazynowana w wydajnym akumulatorze może cieszyć nas swoim niezawodnym działaniem przez długie lata. Latarnia solarna to produkt najwyższej jakości, który dzięki generowaniu światła produkowanego z promieni słonecznych staje się ekologicznym rozwiązaniem, pozwalającym na ogromne oszczędności i poprawę komfortu życia na naszej planecie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://petraenergia.pl/

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone