Kontener na gruz

Kontener na gruz – ile kosztuje wynajem?

Do kosztów prac remontowo-budowlanych zawsze należy doliczyć wynajem kontenera na gruz. Jego cena może jednak wahać się w zależności od kilku czynników. Branża jest jednak pod tym względem transparentna, więc klient zawsze wie, za co – i ile – płaci. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, ile kosztuje wynajem kontenera w Błoniach oraz całym województwie.

Pojemność zbiornika

Im mniejszy kontener, tym niższa jego cena. Firmy oferują modele od 2 m³ do nawet 37 m³. Wybór pomiędzy nimi jest ściśle uzależniony od ilości generowanego gruzu. Warto pamiętać, że zbyt mały kontener będzie musiał być częściej opróżniany, a to niesie ze sobą dodatkowe koszty. W razie wątpliwości wystarczy zapytać specjalistę, który oszacuje ilość odpadów.

Rodzaj gruzu

Gruz czysty, zmieszany i zanieczyszczony. Od jego rodzaju w dużej mierze zależy cena usługi. Czysty (czyli wyłącznie materiały budowlane, np. cegły lub beton) jest najtańszy, ponieważ wymaga najmniej pracy przy segregacji. Z kolei zmieszany (z materiałami ceramicznymi, płytami gipsowo-kartonowymi itp.) lub zanieczyszczony (który zawiera m.in. wykładziny, złom, tynki) będzie podwyższać cenę usługi.

Rodzaj kontenera

Istnieją dwa typy kontenerów: otwarte oraz zamknięte. Pierwsze są tańsze, ale umożliwiają dostęp do nich osobom postronnym. Istnieje więc ryzyko wrzucenia zakazanych śmieci (takich jak elektrozłom). Modele zamknięte poleca się więc przy pracach remontowych w budynkach wielorodzinnych.

Czas postoju

Najtańszą opcją jest odbiór gruzu na poczekaniu. To jednak stosunkowo rzadkie sytuacje. Im dłużej kontener będzie stać u klienta, tym więcej trzeba zapłacić.

Obsługa wywózki

Wynajem zbiornika na odpady poremontowe wymaga podstawienia, odbioru, opróżnienia (opcjonalnie załadunku) oraz utylizacji. Wszystkie powyższe czynności mają wpływ na cenę usługi. Na szczęście w praktyce nie jest on zbyt duży.

Na jaki wydatek się przygotować? Przykładowe sytuacje

Załóżmy, że przeprowadza się niewielki remont w budynku wielorodzinnym. Kontener będzie musiał pomieścić trochę paneli ściennych oraz podłogowych, płytki łazienkowe i parę starych, drewnianych mebli o niewielkich wymiarach. Właściciel mieszkania wynajmuje wobec tego na trzy dni niewielki (3 m³) kontener na gruz Cena będzie wahać się w granicach od 300 do 600 zł, ponieważ trafią do niego tak zwane odpady zanieczyszczone, a wynajmujący zdecydował się na zamknięty pojemnik.

Na ponad dwukrotnie większy wydatek musi przygotować się osoba wypożyczająca kontener o pojemności 7 m³ na cały tydzień do prac budowlanych. Co prawda trafi do niego wyłącznie czysty gruz, ale w cenę (ok. 1000-1500 zł) wlicza się też częsta wywózka odpadów.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Szczególnej uwadze polecamy usługi firmy Byś. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, a także wdrażamy najnowsze systemy zarządzania jakością i środowiskiem. Jeśli chodzi o kontener na gruz Błonie i pozostałe miasta w regionie mają więc dostęp do prawdziwie profesjonalnej oferty.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone