projektowanie domu

Jak wybrać projekt domu dla dużej rodziny

W obliczu tysięcy niesamowitych nowych projektów domów oferowanych przez wysokiej jakości biura projektowe, łatwo jest dać się uwieść przez domy z niesamowitą fasadą budynku lub przestrzenią rozrywkową na świeżym powietrzu, zamiast domów funkcjonalnych i dopasowanych do nas. Rozważenie sposobu, w jaki Twoja rodzina będzie codziennie wchodzić w interakcje z Twoim nowym projektem domu, powinno być krytycznym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego projektu domu.

Rok temu pojawiła się statystyka podająca wskaźnik dzietności w Polsce. Wynosi on 1,38 . Chociaż może to być przeciętnie prawda, tak naprawdę nie pokazuje dużej różnorodności w polskich rodzinach, które obejmują rodziny mieszane i rodziny wielopokoleniowe żyjące pod jednym dachem.

Jeśli potrzebujesz zakwaterować rodzinę z małymi dziećmi lub dużą rodzinę, wybór odpowiedniego projektu domu jest kluczowym czynnikiem, aby wszyscy członkowie rodziny mogli cieszyć się nowym domem.

Wielu biur projektowych oferuje obecnie projekty domów z 4 i 5 sypialniami dla rodzin jako część swojej oferty, a niektórzy mają nawet 6 sypialni, aby pomieścić nie tylko rosnące rodziny, ale także rodziny z dorosłymi dziećmi nadal w domu lub starszymi krewnymi.

Istnieją również świetne rozwiązania dla domów z małymi dziećmi, które pomogą uczynić życie wszystkich bardziej zrelaksowanym, zachęcając zarówno do spędzania czasu razem, jak i poczucia przestrzeni, aby każdy miał swój kąt.

Porównanie projektów domów

Oprócz liczby sypialni, których wymaga duża rodzina, istnieje wiele innych czynników, które uwzględniają dobre projekty domów, takie jak:

Wiele przestrzeni życiowych

Projekt domu musi obejmować wspólne przestrzenie, w których ludzie mogą się spotykać jako rodzina, ale także miejsce na separację, gdy członkowie rodziny potrzebują trochę czasu lub gdy ktoś chce oglądać wiadomości, a wszyscy inni chcą oglądać bajki! Dobry projekt domu dla rodzin wielodzietnych pozwala na to oferując kilka części mieszkalnych wydzielonych w całym domu.

Wiele łazienek

To oczywiste, ale posiadanie łazienek, aby pomieścić domowników w godzinach szczytu rano i wieczorem, kiedy wszyscy przygotowują się na dzień lub wracają do domu, są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania domu i dobrego samopoczucia wszystkich. Dobry projekt domu będzie zawierał kombinację wspólnych łazienek, a także łazienek w kluczowych sypialniach, aby zapewnić każdemu dobre warunki.

Relaks dla rodziców

Osobom mieszkającym w domu z małymi dziećmi, czasami wydaje się, że zabawki i rzeczy dla dzieci zajmują większość wspólnej przestrzeni życiowej, nie pozostawiając przestrzeni, którą rodzice mogą nazwać własną. Rozwiązaniem tego problemu jest zapewnienie, że nowy projekt domu będzie zawierał miejsce wypoczynku dla rodziców, gdzie można się odprężyć i zrelaksować z dala od reszty domu. Miejsce, w którym para może przygotować się na cały dzień, a także odpocząć, przespać się i wspólnie spędzić czas. 

Życie na zewnątrz

Chociaż wielkość domu jest ważna, aby zapewnić każdemu wystarczająco dużo miejsca do wygodnego życia, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę ilość miejsca pozostawionego na podwórko, w którym mogą bawić się małe dzieci. Umożliwienie dzieciom zabawy na zewnątrz Twoje własnego domu, z ładnym trawnikiem lub domkiem, w rzeczywistości da ci większą ogólną przestrzeń życiową i szansę na spalenie dodatkowej energii.

To tylko niektóre kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu i wyborze projektu domu dla dużej rodziny lub rosnącej rodziny z małymi dziećmi. 

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, a mianowicie to, że czas z dziećmi płynie bardzo szybko. Dzieci rosną, a Twoje małe dzieci i niemowlęta będą nastolatkami, zanim się zorientujesz.

Przyglądając się projektom domu, warto pomyśleć o przyszłości i o tym, jak długo planujesz pozostać w danej lokalizacji. Jeśli jest to Twój „dom na zawsze”, to posiadanie elastycznego projektu domu, który może się rozwijać i dostosowywać do ciągle zmieniających się potrzeb nowoczesnej rodziny wydaje się kluczowe.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone