Podnośnik koszowy

Ile kosztuje i od czego zależy cena wynajmu podnośnika koszowego?

Podnośnik koszowy to sprzęt, który może sprawdzić się w najróżniejszych sytuacjach. W wielu przypadkach jego zakup nie jest uzasadnioną inwestycją ze względu na sporadyczne zastosowanie. Wtedy na pomoc przychodzi wynajem.

Jako alternatywa dla rusztowań i drabin, podnośnik koszowy jest bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem między innymi w budownictwie czy ogrodnictwie. Zakres jego zastosowania jest bardzo szeroki – od strażackich akcji ratunkowych, przez czyszczenie elewacji, po przygotowanie sesji zdjęciowych i planów filmowych. W wielu przypadkach właściciele firm potrzebują takiego sprzętu jednorazowo. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na wynajem. Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Jakie koszty może generować? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Podnośnik koszowy – rodzaje a cena

Warto pamiętać, że na rynku dostępne są różne rodzaje sprzętu, które mogą mieć różne stopnie funkcjonalności. To od nich między innymi może zależeć cena wynajmu. Warto więc zastanowić się dokładnie, jaki typ podnośnika koszowego będzie Ci potrzebny. Zastanów się przede wszystkim nad jego wysokością, która może się znacznie różnić w zależności od modelu. Kolejnym istotnym aspektem do przeanalizowania jest ruchomość w pozycji poziomej. To bardziej zaawansowana funkcja, która będzie przydatna szczególnie przy pracach remontowych czy montażowych na fasadzie. Szeroki zakres ruchu poziomego może zwiększyć cenę wynajmu. Jeszcze innym ważnym wskaźnikiem jest ruch obrotowy platformy. Niektóre pozostają nieruchome, inne natomiast mogą obracać się wokół własnej osi. Również ta funkcja może determinować ostateczną wysokość ceny.

Podnośnik koszowy – od czego zależy cena wynajmu?

Kolejną istotną zmienną, od której może zależeć cena wynajmu podnośnika koszowego, jest udźwig, czyli masa, jaka może zostać podniesiona przez maszynę. Niektóre sprzęty mogą być wykorzystywane wyłącznie przez jedną osobę, inne z kolei – przez kilka jednocześnie. Warto upewnić się, jaki udźwig ma maszyna jeszcze przed podjęciem decyzji o wynajmie. Najbardziej wyspecjalizowane podnośniki często bywają słabo dostępne, dlatego firmy, które nimi dysponują, mogą pozwolić sobie na wyśrubowane warunki finansowe.

W przypadku gdy nie chcesz decydować się na zakup ze względu na rzadkie użytkowanie, wynajem podnośnika koszowego to najlepsze rozwiązanie. Jeśli zamierzasz korzystać z niego okresowo, na przykład raz w tygodniu, możesz spróbować ustalić z firmą wynajmującą sprzęt korzystne zniżki. Wynajem redukuje również konieczność ewentualnych napraw sprzętu. Korzystając z takiego rozwiązania, nie musisz się niczym martwić!Artykuł powstał we współpracy z podnosnik-koszowy.etserwis.pl

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone