Budowa hal tenisowych

Budowa hal tenisowych, czyli co warto wiedzieć od samego początku!

Budowa hal tenisowych i kortów tenisowych wymaga doświadczenia i nienagannej precyzji. Tylko nowoczesna firma z innowacyjnym podejściem sprosta wymaganiom inwestorów. Budowa kortów tenisowych, a także budowa hal piłkarskich, powinna uwzględniać dostosowanie projektu i konstrukcji do indywidualnych potrzeb. Nie mniej istotne, aby prace przebiegały terminowo i zgodnie z ustalonym przez partnerów budżetem. Liczy się elastyczne, indywidualne podejście do klienta. Ważna jest konkurencyjność cen i jakość wykonania. Konstrukcje o charakterze sportowym, hale namiotowe, czy hale tenisowe muszą spełniać szereg wymogów. Każda dyscyplina sportowa narzuca swoje rozwiązania.

Budowa hal tenisowych. Czy wybór technologii ma znaczenie?

Budowa hal tenisowych oraz boisk sportowych rządzi się swoimi prawami. Wymaga wykorzystania nowoczesnych, sprawdzonych technologii, które będą zgodne z zasadami bezpieczeństwa oraz posłużą na wiele, długich lat. Hale tenisowe posiadają najczęściej drewnianą lub stalową konstrukcję. Nie mniej istotne jest pokrycie hali. Powinno być wykonane z materiału membranowego. Charakteryzuje go bardzo duża wytrzymałość i odporność na zewnętrze czynniki. Dodatkowo materiał membranowy powinien być wykonany z uwzględnieniem podwójnej powłoki z poduszką powietrzną między powłokami. Dobrze i sumiennie wykonane hale, o nowoczesnym designie, będą cieszyć nasze oczy wiele lat.

Hale łukowe - budowa obiektów sportowych

Budowa obiektów sportowych musi opierać się na nowoczesnej technologii i ponadprzeciętnej estetyce. Hale łukowe, a także łukowe półbeczki, sprawdzają się zarówno w upalne letnie dni, jak również chłodną zimą. Wszystko za sprawą powłoki zewnętrznej, która posiada silne właściwości termoizolacyjne. Hale łukowe mogą osiągać od 36 do 105 metrów długości i 75 metrów szerokości. Wysokość takich obiektów wynosi minimum 8 metrów. Jego rozmiar jest uzależniony od przeznaczenia.

Hale łukowe, dość często, oświetlane są za pomocą dachowych świetlików, które znajdują się w dachu. To nic innego jak mleczna membrana, która pozwala uzyskać równomiernie rozproszone światło. Dodatkowo posiadają funkcjonalny system otwieranych boków. Zasłonowy system najczęściej montowany jest w daszku tuż nad otwieranymi bokami. Materiał, za pomocą rolek, przesuwany jest w jedną lub drugą stronę.

Nawierzchnie sportowe

Budowa hali na najwyższym poziomie to przedsięwzięcie, do którego potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Sama konstrukcja musi być stabilna, wykonana z odpowiednich materiałów. Nie mniej istotny jest montaż nawierzchni sportowych, które powinny być elastyczne, wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Rodzaj zastosowanej nawierzchni wpływa na koszt budowy obiektu.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone