Galerie handlowe

Wycofywanie się marek z galerii handlowych

Ostatnie miesiące zostały praktycznie w całości zdominowane przez temat koronawirusa. Nic w tym dziwnego, gdyż ta pandemia swoim zasięgiem objęła praktycznie cały świat.

Koronawirus wymusił na wszystkich zmianę dotychczasowych nawyków oraz stylu życia. Niestety jednym z najbardziej negatywnych następstw pandemii jest oczywiście zdecydowanie zastopowanie gospodarki oraz rynku usług. W związku z tym, że galerie handlowe i większość sklepów pozostawały przez długi czas całkowicie zamknięte, to obecnie wiele marek i firm wiąże się ze sporymi problemami finansowymi. Nie dotyczy to jedynie małych lokalnych sklepów, znane marki zostały dotknięte tym kryzysem w równie dużym stopniu.

Galerie handlowe - znane marki wycofują swoje sklepy

Galerie handlowe są bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych miejsc, w którym dokonuje się zakupów - szczególnie odzieżowych. W związku z pandemią koronawirusa doszło do sytuacji, w której galerie handlowe przynoszą zdecydowanie mniejsze zyski. Dzieje się tak oczywiście dlatego, że wiele osób z obawy przed zarażeniem nie odwiedza sklepów tak często jak przed koronawirusem. Ponadto ciężka sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że ludzie nie są skłonni wydawać już tylu pieniędzy na przyjemności. W związku z takim stanem rzeczy wiele znanych marek zaczęło stopniowe wycofywanie swoich sklepów i oddziałów z galerii handlowych - najczęściej na rzecz powstawania sklepu w wersji online. Należy zauważyć, że wiążą się z tym masowe zwolnienia pracowników takich zamykanych sklepów. Sytuacja jest na tyle poważna, że na tak drastyczne kroki decydują się nawet bardzo popularne marki modowe. Oczywiście możliwe jest, że po zakończeniu epidemii, sklepy tych marek postanowią powrócić do dawnych punktów. Trudno jednak przewidzieć, kiedy to nastąpi oraz czy w ogóle tak się stanie.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone