zarządzanie magazynem

Tani WMS do małego magazynu. Co wybrać?

Chociaż wielu przedsiębiorców waha się przy zakupieniu programu WMS do małego magazynu, to jednak jego wdrożenie niesie za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na program magazynowy? Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie dla małego magazynu?

Czym jest program WMS?

WMS, czyli z angielskiego Warehouse Management System, to rodzaj systemu komputerowego, którego zadaniem jest zarządzanie magazynem. Dzięki niemu pracownicy i kadra zarządzająca uzyskują dostęp do szeregu narzędzi usprawniających gospodarkę magazynową. Aktualnie na rynku znajdują się różne programy magazynowe, stąd też wybór odpowiedniego oprogramowania ma bardzo duże znaczenie. Wśród dostępnych propozycji można znaleźć również te dedykowane dla mniejszych magazynów, które nie wymagają systemu o złożonej architekturze.

Dlaczego warto wybrać WMS do małego magazynu?

Wprawdzie zarządzanie magazynem o mniejszej liczbie towarów jest znacznie prostsze niż sporym zapleczem, to jednak i tak jego pracownicy mogą zyskać na wdrożeniu oprogramowania magazynowego.

Zalety WMS w małych magazynach:

  • Łatwiejsze wprowadzanie dostaw do magazynu,
  • Szybki dostęp do aktualnych informacji o towarach,
  • Możliwość integracji magazynu ze sklepem,
  • Prostsze zamawianie towarów u dostawców,
  • Automatyzacja wystawiania dokumentów magazynowych,
  • Przygotowywanie etykiet, kodów kreskowych na towary,
  • Możliwość wystawiania faktur bezpośrednio z poziomu programu.

To tylko wybrane możliwości, jakie dają współczesne programy magazynowe, ponieważ obecnie mogą one zaoferować znacznie szerzą funkcjonalność niż te stosowane kiedyś. Warto także wskazać, że programy magazynowe mogą również pracować na urządzeniach mobilnych. Na przykład oprogramowanie magazynowe LoMag współpracuje z kolektorami danych oraz skanerem kodów dla Android na telefony komórkowe.

Ile kosztuje wdrożenie programu WMS?

Bardzo często właściciele mniejszych magazynów rezygnują z wdrożenia oprogramowania WMS, ponieważ uważają, że zarządzanie magazynem z jego udziałem będzie znacznie droższe. Dzisiaj jednak na rynku dostępne jest oprogramowanie magazynowe, które nie jest związane z wysokimi kosztami i pozwala na korzystanie z rozbudowanych funkcji bez ponoszenia wysokich kosztów. Wspomniane wcześniej oprogramowanie magazynowe LoMag kosztuje jedynie 100 złotych netto w wariancie elektronicznym na jedno stanowisko z licencją dożywotnią i pomocą techniczną na 12 miesięcy. W cenie 50-300 złotych netto można dokupić dodatkowe moduły według wymagań.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone