certipack

Sztabki złota w CertiPack’u - na co zwrócić uwagę?

Sztabki złota o gramaturach mniejszych niż 250 gram, zabezpieczane są specjalnym plastikowym opakowaniem. W zależności od producenta, może się ono różnić kształtem, kolorem lub rozmiarem, jednak jego główne zastosowanie pozostaje niezmienne - ma ono pełnić funkcję ochronną dla sztabki, a jednocześnie pełni rolę certyfikatu autentyczności.

Dzięki zapakowaniu złotej sztabki w CertiPack, mamy pewność, że sztabka jest nowa i nie była przez nikogo wcześniej rozpakowywana. Ma to bardzo duże znaczenie w momencie sprzedaży posiadanego kruszcu - sztabka z uszkodzonym lub otwartym opakowaniem może zostać niżej wyceniona od sztabki ‘fabrycznie’ zapakowanej.

Jakie informacje daje nam CertiPack?
Na opakowaniu sztabki znajdziemy informacje dotyczące nazwy producenta, próby złota , wagi sztabki, a także podpis mincerza. W zależności od producenta informacje te mogą znajdować się na jednej lub na obu stronach opakowania. Co niezwykle ważne, CertiPack - podobnie jak sama sztabka - również jest numerowany. Przy odbiorze sztabki pamiętajmy, żeby dokładnie sprawdzić, czy na opakowaniu nie ma jakichkolwiek pęknięć lub wgnieceń. Sztabka zapakowana przez producenta nie powinna mieć “luzu” w opakowaniu i nie powinna się w nim przemieszczać. Dzięki opakowaniu na sztabce nie będą pozostawać odciski palców oraz nie będzie ona narażona na zarysowania i zadrapania. Choć z pewnością pokusa dotknięcia złotej sztabki jest ogromna, zalecamy nie otwierać opakowania, ponieważ przy sprzedaży złota może nie kwalifikować się ono do menniczego stopnia zachowania, gwarantującego najlepszą cenę skupu.

Gwarancja autentyczności
Pamiętajmy, że opakowanie producenta pełni także rolę certyfikatu autentyczności zakupionej sztabki. Dzięki temu unikniemy osobnego przechowywania papierowego certyfikatu, który może się zgubić lub zostać uszkodzony. Dzięki temu sztabki w oryginalnym opakowaniu są obecnie najlepszym narzędziem inwestycyjnym. Ich przewagą nad np. monetami bulionowymi jest to, że do monet nie jest dołączony certyfikat autentyczności oraz nie zawsze są one pakowane w plastikowe kapsle.

Miłosz Micherda

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone