Szkolenia pracownicze

Szkolenia pracownicze w hotelu ze SPA - korzystna inwestycja dla firmy

Nieustanny rozwój wielu branż, konieczność wdrażania innowacyjnych rozwiązań sprawia, że raz na jakiś czas firmy muszą przeprowadzać szkolenia dla swoich pracowników, aby wyposażyć ich w niezbędną wiedzę oraz zoptymalizować zdolności działania w nowych obszarach.

Niekiedy zakres szkolenia można zrealizować w krótkim czasie, wynoszącym np. kilka godzin. W takim przypadku odbędzie się to najczęściej w siedzibie firmy. Sytuacja ulega zmianie, gdy zaktualizowanie wiedzy większej grupy pracowników wymaga np. serii prelekcji lub specjalistycznych seminariów, niedających się przeprowadzić w ciągu jednego dnia.

Perspektywa kilkudniowego szkolenia pracowników, coraz częściej skłania firmy do poszukiwania możliwości zorganizowania go w obiekcie hotelowym. Obecnie większość hoteli o wysokim standardzie przedstawia ofertę organizacji szkoleń pracowniczych, czy też różnego rodzaju konferencji. Posiadają ku temu odpowiednią infrastrukturę i wykwalifikowany personel, gwarantujący odpowiednią obsługę.

Zalety szkoleń pracowniczych w hotelu.

Bez wątpienia zorganizowanie szkolenia dla pracowników w obiekcie hotelowym ma wiele plusów. Po pierwsze cała sfera organizacyjna zostaje zapewniona przez hotel, począwszy już od recepcji, gdzie uczestnicy szkolenia uzyskają wszelkie niezbędne informacje oraz identyfikatory. Hotel gwarantuje oczywiście noclegi, miejsca parkingowe oraz pełną obsługę cateringową. Co wreszcie najistotniejsze dla przebiegu szkolenia, w hotelu znajdują się odpowiednio przygotowane i wyposażone sale konferencyjne. Hotel zapewnia profesjonalną obsługę techniczną, a w przypadku ewentualnej awarii sprzętu, z pomocą przyjdzie wykwalifikowany pracownik.

Szkolenie dla pracowników w hotelu ze SPA. Praca i relaks, a korzyści dla firmy.

Zajęcia merytoryczne służące podniesieniu poziomu profesjonalizmu pracowników, to rzecz jasna zasadniczy cel szkoleń firmowych. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści mogące płynąć z organizacji szkolenia w hotelu oferującym gościom również strefę SPA. To bardzo dobry przykład, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Strefa SPA - miejsce relaksu i wypoczynku. Różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, masaże, rytuały zabiegowe, czy też kąpiele oraz sauna, pomogą uczestnikom szkolenia po całodniowym wysiłku zregenerować umysł i ciało. Ma to bardzo duże znaczenie, a z eksperckiej wiedzy jednoznacznie wynika, że połączenie czasu intensywnej pracy z relaksem i zabawą czyni ludzi bardziej kreatywnymi, skłonnymi do poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań i generalnie zwiększa zdolności przyswajania wiedzy. Tak więc, odpoczynek w hotelowej strefie SPA z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia efektów szkolenia pracowników firmy. Istnieje również kolejny pozytywny aspekt. Korzystanie ze strefy SPA będzie miało dla pracowników także wymiar integracyjny. W warunkach relaksu i zabawy łatwiej dochodzi do nawiązywania i rozwijania relacji międzyludzkich, a zdarza się, że w pracy ludzie po prostu nie mają okazji, aby się poznać. Można zatem stwierdzić, że skorzystanie z oferty hotelu SPA daje firmom możliwość połączenia dwóch ważnych, a wręcz niezbędnych eventów - szkolenia oraz imprezy integracyjnej dla pracowników. Pracodawca uzyskuje jeszcze jeden bardzo istotny cel, jakim jest związanie pracowników z firmą. Biorąc udział w tak zorganizowanym szkoleniu i korzystając z atrakcyjnego zaplecza hotelowego, pracownicy poczują się docenieni, a ich satysfakcja przełoży się na zaangażowanie w pracy i zwiększy poziom identyfikacji z firmą.

 Autor artykułu
Współautorem publikacji jest Hotel Grand Chotowa - luksusowy Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu i wesel.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone