Środki bezpieczeństwa w firmie

Środki bezpieczeństwa w firmie podczas pandemii

Wprowadzony stan epidemiczny wprowadził konieczność wprowadzenia wielu zmian w przedsiębiorstwach i firmach w niemal każdej branży. Bezpieczeństwo pracowników jest bardzo ważne, a ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stało się głównym obowiązkiem każdego z nas.

Firmy w obliczu wirusa

Przedsiębiorcy stanęli w obliczu poważnych zmian. Jeśli ciągłość produkcji ma być zachowana i firma chce wrócić na rynek, musi wprowadzić poważne zmiany, by zapewnić ochronę życia pracowników. Mnóstwo przedsiębiorstw zostało zamkniętych. Lokale gastronomiczne, usługowe musiały zawiesić swoją działalność, a firmy, które pozostały na rynku musiały wprowadzić odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Zasady bezpieczeństwa podczas stanu pandemii

Pandemia szaleje na świecie już od wielu miesięcy i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się znacząco odwrócić. Wiele przedsiębiorstw musi zmierzyć się z problemami, z którymi do tej pory nie miała do czynienia.

Konieczne jest zatem dostosowanie zasad BHP do zaistniałej sytuacji:

1. Bezpieczna odległość pomiędzy pracownikami

Należy tak zorganizować miejsce pracy, by osoby współpracujące znajdowały się w bezpiecznej odległości od siebie, czyli 1,5 do 2 metrów.

2. Instrukcja mycia rąk

W widocznym miejscu musi znajdować się tabliczka z instrukcją poprawnego mycia rąk.

3. Środki do odkażania i mycia

Przedsiębiorca musi zapewnić ogólnodostępne środki do mycia rąk i płyny do dezynfekcji.

4. Płyn odkażający

W strategicznych miejscach musi być cały czas zapewniony płyn odkażający do rąk. Musi być systematycznie uzupełniany i należy wskazywać na częste stosowanie go podczas pracy.

5. Maseczki

Maseczka stała się obowiązkowym wyposażeniem każdego pracownika.

6. Przeszkolenie w zakresie zmian BHP

Przedsiębiorca zobowiązany jest do przeszkolenia pracowników w zakresie wprowadzonych zmian dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Liczba zachorowań na koronawirusa nadal utrzymuje tendencję wzrostową, dlatego konieczne jest dostosowanie się do wielu obostrzeń i zaleceń. Wprowadzone zasady są obecnie jedynym możliwym sposobem na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone