Sejfy na kosztowności

Sejfy na kosztowności i gotówkę

W domach jednorodzinnych warto zadbać o zabezpieczenia, które uchronią kosztowności i gotówkę przed kradzieżą. W tym celu można zastosować specjalne sejfy, które wpłyną na bezpieczeństwo kosztownych rzeczy i nasz komfort. Jak wybrać sejf na kosztowności? O czym warto pamiętać? Gdzie schować sejf tego typu?

Sejf na kosztowności

W dzisiejszych czasach konieczne jest zabezpieczenie się przed włamaniem, gdyż niestety coraz częściej dochodzi do problemów z kradzieżą kosztownych przedmiotów. Na szczęście na rynku znajdziemy szereg ciekawych rozwiązań, które pozwolą nam spać spokojnie. Dobrym pomysłem jest zakup domowego sejfu, w którym przechowywać możemy gotówkę oraz kosztowności. Z pewnością każdy z nas wie, że sejf jest metalowym przedmiotem wykonanym w taki sposób, aby uniemożliwić dostanie się do tego, co jest w środku.

Jeśli chodzi o sejfy bezklasowe lub niższej klasy, dają one ochronę przed zwykłymi metodami włamania, przykładowo z użyciem młotka. Wyższe klasy sejfów natomiast skutecznie ochraniają przed działaniem mocnych narzędzi, takich jak szlifierka, wiertarka, czy też łom. Tego typu sprzęty różnią się między sobą rodzajami zamków - występują zamki szyfrowe, elektroniczne, klasyczne z kluczem, czy nawet biometryczne na odcisk palca. Ponadto, wiele z nich chroni nie tylko przed włamaniem, lecz także przed ogniem. 

Zabezpieczenie kosztowności

Jeśli chcemy postawić na zwykły sejf domowy, zazwyczaj nie będzie on potrzebował sporej ilości zabezpieczeń, gdyż już widok samego sejfu może odstraszyć złodzieja. Jednakże w przypadku, gdy w sejfie przechowywać będziemy ważną dokumentację i dużą ilość kosztowności, powinniśmy zadbać o zakup urządzenia w wyższej klasie oraz z większą ilością zabezpieczeń. Kosztowności zabezpieczymy wtedy, gdy umieścimy sejf w bezpiecznym miejscu, czyli tam, gdzie dostęp do niego będzie utrudniony, a tym samym sejf będzie niewidoczny dla osób z zewnątrz. 

Gdzie schować sejf na gotówkę? 

Po zakupie najlepszego modelu sejfu z pewnością będziemy się zastanawiać, gdzie umieścić ten mebel. Okazuje się, że wiele zależy od tego, jaki rodzaj sejfu wybraliśmy. Na rynku znajdziemy kilka głównych typów sejfów - meblowe, ścienne lub wolnostojące. Te pierwsze z łatwością ukryjemy w meblach. Sejfy ścienne bez problemu schowamy pod obrazem lub za meblami, natomiast wolnostojące mogą nam sprawić nieco więcej problemów. Zazwyczaj bazują one na wysokich klasach i dużej wadze, dlatego warto postawić na takie pomieszczenie, do którego nie będą miały wstępu inne osoby oprócz nas. Ciekawą opcją będzie domowa garderoba lub prywatny gabinet.

Warto zauważyć, że istnieje także szereg innych metod na ukrycie kosztowności i gotówki w domu. Wykorzystać możemy przykładowo szafę pancerną, która odznacza się sporą pojemnością i wpływa na bezpieczeństwo. Takie zabezpieczenia warto dobrać do własnych oczekiwań i potrzeb. Jedno jest pewne - konieczne jest wybranie bezpiecznego miejsca w domu, w którym zostawimy najbardziej kosztowne rzeczy bez strachu o to, że zostaną one skradzione. 

Zabezpieczenie kosztowności z użyciem specjalnych przedmiotów nie powinno nam sprawić problemu. Za pomocą sejfu ukryjemy przed włamywaczem najważniejsze przedmioty, które są dla nas ważne lub umieścimy w nich gotówkę. Jeśli chodzi o schowanie kosztowności, warto postawić na ciężkie meble, takie jak szafa, czy też pianino. Zazwyczaj złodzieje nie mają aż tyle czasu, aby przestawiać ciężkie przedmioty. Ponadto, postawić możemy na schowanie kosztowności w kilku miejscach, dzięki czemu nie stracimy wszystkiego w razie włamania. 

 Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym www.sejfexpert.pl - oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.

 

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone