Samochód dostawczy i rodzinny

Samochód dostawczy i rodzinny: połączenie idealne

Zaraz, chwila! Ktoś może w tym momencie pomyśleć, że raczej albo samochód dostawczy, albo rodzinny. Bo jak to? Bo jak to? Dzieci na przysłowiową pakę? Czy też może towar na tylne siedzenie, które po kilku rundach będzie w stanie takim, jakby przeszedł po nim szwadron wojska?

Okazuje się jednak, że - ze względu na uproszczenie przepisów dotyczących rozróżnienia samochodu dostawczego od rodzinnego - taka inwestycja staje się opłacalna z kilku powodów. Przede wszystkim: łatwa aranżacja przestrzeni. Przykładowy Citroen C4 wymaga raptem zdjęcia tylnej kraty, by można było spokojnie pomieścić nadprogramowych pasażerów (mniejsza tu o komfort jazdy w tym momencie, ze względu na specyfikę tego modelu). Również i samochody typu kombi robią furorę od kilku ładnych lat ze względu na umiejętne połączenie kilku różnych cech.

Jeżeli zabieramy ze sobą rodzinę w dłuższą trasę, taki model może się okazać nieodzowny. Nie tylko nie ma problemu z dużą liczbą bagaży. Również większa przestrzeń w samochodzie pozwala na bardziej komfortowe warunki jazdy - kierowca oraz pasażerowie mają więcej miejsca, przez co zmniejszone zostaje ryzyko przykurczu, natomiast oprócz tego można domontować dodatkowe gadżety, takie jak stojaki na napoje. W razie potrzeby zaś transformacja pojazdu do celów służbowych staje się wyjątkowo prosta, a dzięki złożeniu tylnych siedzeń, moglibyśmy spokojnie przewieźć i całą Arkę Noego. No, może w przypadku arki taka przeprowadzka byłaby trochę na raty, ale fakt pozostanie faktem - przestronność i pojemność takich pojazdów jest ich największą zaletą.

Z drugiej strony, tego typu samochód musi być odpowiednio przystosowany do podróży. Zwiększone obciążenie powoduje również intensywniejszą pracę całego podwozia, co, w rezultacie, prowadzi do nałożenia na nas obowiązku dbania o każdy jego element. Jeśli regularnie przeprowadzamy badania okresowe normalnego pojazdu, to sprawdzian techniczny auta pełniącego na raz dwie odpowiedzialne funkcje powinien być jeszcze częstszy.

Oczywiście możemy sami zadbać o sprawność pojazdu, dbając o to, by elementy łatwo wymienialnezawsze były w możliwie najlepszym stanie. Dobrym przykładem jest prosta do wymiany opona, która w takich sytuacjach musi ciągle mieć odpowiednią ilość powietrza. Jego brak lub nadmiar może doprowadzić nawet do tragedii - nie warto dlatego decydować się na półśrodki i wypada wręcz poświęcić chwilę na poszukanie najlepszych akcesoriów.

Na szczęście żyjąc w dobie internetu mamy dostęp do sklepów on-line takich jak choćby Tirendo.Oszczędzą nam one czasu i pozwolą się skupić na tym, co najważniejsze - biznesie i rodzinie. Radość z posiadania jednego, uniwersalnego, samochodu zamiast dwóch jest bowiem nie tylko komfortem, ale i zwiększoną odpowiedzialnością. Niezależnie zatem od tego, gdzie nas droga powiedzie - czy do sklepu za rogiem, czy na drugi koniec świata, pamiętajmy o tym, że decydując się na optymalne rozwiązanie zobowiązaliśmy się również do zapewnienia bezpieczeństwa tak pasażerom i towarowi, jak i innym uczestnikom ruchu.

Otrzymuj nasz Newsletter:

Copyright © 2020 Invelio.
Wszelkie prawa zastrzeżone